W obecnych czasach biznes nie może istnieć bez poważnego marketingu. Chcąc zabłysnąć na rynku ze swoim produktem lub usługą, firmy bardzo często wydają gigantyczne sumy na działania marketingowe. Ich celem jest pozyskiwanie nowych klientów, którzy z chęcią sięgną po nasz produkt. Z tego względu, marketing stał się nierozłącznym elementem każdego biznesu, a przedsiębiorcy szukają różnych sposobów na wyprzedzenie konkurencji również na tym polu.

Istota marketingu w każdym biznesie

Jak już wcześniej wspomniano, biznes nie może istnieć bez marketingu. Obecnie, kiedy ilość firm ciągle wzrasta i nie jest problemem handel z zagranicznymi konsumentami, konkurencja rośnie jeszcze bardziej. Walka o klienta toczy się na wielu płaszczyznach, a jedną ze stosowanych metod jest e-marketing, czyli marketing internetowy. W obecnych czasach nie można wyobrazić sobie kompleksowej kampanii reklamowej bez zastosowania wiadomości mail oraz portali społecznościowych. Obie te kategorie posiadają swoje wady i zalety, i dla każdej z nich znajdzie się miejsce w dobrze zaplanowanej kampanii.

Wiadomości email vs. media społecznościowe

Wiele osób spiera się ze sobą chcąc dowieść zasadność stosowania każdej z platform marketingu internetowego. Prawda leży zawsze gdzieś po środku i zarówno wiadomości e-mail jak i portale społecznościowe posiadają swoje zastosowanie. W przypadku mail marketingu należy postawić na strategie długoterminowe, których podstawą jest posiadanie dużej bazy adresatów. Za pomocą wiadomości e-mail możliwe jest dokładne opisanie oferty wraz z wieloma zdjęciami czy załącznikami. Portale społecznościowe okazują się lepszym rozwiązaniem w przypadku prowadzenia dialogu z klientami i badania ich zadowolenia, opinii czy poszukiwaniu potrzeb. Bezpośrednia komunikacja „na żywo” jest szybszym i lepszym pomysłem niż wymiana maili, chociaż stosując system ankietowania mailing okaże się równie pomocny.

Dla kogo jest mail marketing?

Marketing oparty na mailach jest przede wszystkim bardzo dobrym sposobem na bezpośrednie zaprezentowanie swojej oferty potencjalnym oraz obecnym klientom. Może służyć zarówno do poszukiwania nowych nabywców produktu lub utrzymywaniu kontaktów z obecnymi. Zastosowanie maili niesie ze sobą tę korzyść, że odbiorca musi samodzielnie usunąć wiadomość, co daje pewną szansę przykucia jego uwagi np. poprzez zastosowanie intrygującego tematu wiadomości. Chcąc wykorzystać pełnię potencjału ukrytego w marketingu mailowym, należy w tym celu posiadać odpowiednio dużą bazę adresatów. Można budować ją samemu np. za pomocą zapisu do newslettera, jednak jest to dość długa droga. Można skorzystać z pomocy sprawdzonych narzędzi, takich jak FreshMail.

Czym jest FreshMail?

FreshMail jest innowacyjnym narzędziem stosowanym w email marketingu. Pozwala na wybranie szablonu wiadomości, który następnie wystarczy wypełnić swoją treścią i w taki sposób powstaje pierwsza wiadomość lub newsletter, który może zostać wykorzystany w kampanii reklamowej. Narzędzie to udostępnia bardzo szeroką bazę adresatów, którzy świadomie zostali do niej dopisani. Nie jest to zatem narzędzie, które może być postrzegane jako maszyna do wysyłania spamu. Baza adresatów to grupa odbiorców, którzy dobrowolnie zgłosili się do programu.

Jak wykorzystać FreshMail?

Narzędzie to jest przede wszystkim uznawane za jedno z najlepszych tego typu akcesoriów. Wyprzedza konkurencję pod względem kompleksowości, która jest jednakże doskonale połączona z bardzo prostym i przyjemnym interfejsem. Na oficjalnej stronie internetowej można znaleźć mnóstwo poradników, które krok po kroku przeprowadzą użytkownika przez każdy kreator, a ponadto dostępni są konsultanci, którzy z chęcią udzielą odpowiedzi na wszelkie męczące nas pytania.

Jak wygląda obsługa i jak wysoka jest cena?

Obsługa narzędzia FreshMail jest bardzo prosta. Pierwszą kampanię reklamową można rozpocząć praktycznie w przeciągu minuty od pierwszej rejestracji. Chcąc rozpocząć korzystanie z tego narzędzia, należy założyć swoje unikatowe konto. Kreator kampanii w prosty sposób przeprowadzi nas przez wszystkie kolejne kroki, aż do momentu wysłania wiadomości. Więcej o FreshMail przeczytasz w tym artykule.

Jak i ile płaci się za FreshMail?

Jeżeli chodzi o opłatę za narzędzia, istnieją dwie możliwości. Pierwsza z nich zakłada miesięczną subskrypcję dla określone liczby odbiorców. Nadawca może jednak wysyłać w przeciągu tego miesiąca nieograniczoną liczbę wiadomości. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają wiele grup produktów przeznaczony do różnorodnych grup klientów. Kolejna opcja to opłata za wysłanie określonej liczby wiadomości. Nadawca kupuje pewien pakiet wiadomości i może go wykorzystać jak mu wygodnie.

Nie tylko newslettery i maile transakcyjne

Użytkownik ma do wyboru wiele możliwych rozwiązań. Zaczynając od prowadzenia newslettera, poprzez zwykłe wiadomości, kończąc na mailach transakcyjnych. Co ciekawe, narzędzie może być w prosty sposób zintegrowane z portalem lub sklepem internetowym. Jest to możliwe poprzez zastosowanie odpowiednich serwerów. Osoby korzystające z aplikacji mobilnych mogą natomiast zintegrować narzędzie również z nimi. Jest to kompleksowe rozwiązanie dla osób działających zarówno w Internecie jak i w świecie urządzeń mobilnych.

W jaki sposób przygotować pierwszą wiadomość?

Pierwsza wiadomość, która zostanie przez nas przygotowana to nie lada wyzwanie. W razie jej niepowodzenia możemy odczuć dość dużą demotywację, jednak jej skuteczność będzie bardzo silnym impulsem do zintensyfikowanej pracy. W związku z tym, warto przemyśleć do jakiej grupy docelowej będzie skierowana pierwsza wiadomość i jaki powinna mieć wydźwięk. Bardzo istotny jest tytuł oraz pierwsze zdanie, gdyż są to informacje, które odbiorca może przeczytać jeszcze przed otwarcie całego maila. Z tego względu, te dwa czynniki mają najistotniejszy wpływ na odbiór wiadomości przez adresata.

Zacznij wykorzystywać potencjał e-mail marketingu

Podsumowując, marketing mailowy to nadal często stosowane narzędzie e-marketingu, które świetnie spisuje się podczas pozyskiwania nowych klientów oraz zwiększenia świadomości o istnieniu oferowanego produktu. Z tego względu, warto przyjrzeć się narzędziu FreshMail, gdyż dostępne funkcje znacząco wpłyną na sprzedaż. Sprawdź tutaj, może uda Ci się płacić za FreshMail mniej.