Osobie, która nie jest znawcą tematu, mogłaby wydawać się, że nie ma nic prostszego, żeby stworzyć stronę internetową, która odpowiednio wysoko znajduje się w wyszukiwarce: wystarczy, żeby dotyczyła ona tematu, który interesuje wielu ludzi. Nic bardziej mylnego! Stworzenie strony, która odpowiednio wysoko znajduje się w rankingach wyszukiwania, może być naprawdę twardym orzechem do zgryzienia. Z pomocą przychodzą różne SEO narzędzia, w tym znakomity SE Ranking.

Wybierz przydatne narzędzia SEO

Nad procesem SEO, który umożliwia optymalizację stron internetowych pod tym kątem pracuje na świecie naprawdę wielu specjalistów. Zajmowanie się tym tematem wymaga jednak uwzględniania naprawdę wielu różnych czynników – zarówno takich, które dotyczą własnej strony, jak i stron konkurencji (nikt nie chce bowiem, aby strona rywala była bardziej popularna niż jego własna). Nie należy jednak martwić się na zapas. Istnieją bowiem w obecnych czasach narzędzia, które umożliwiają analizę stron internetowych (chociażby monitoring pozycji danej strony) pod wieloma różnymi kątami. Jednym z tego przykładów jest SE Ranking.

Wiele funkcji pakietu SE Ranking

SE Ranking oferuje naprawdę wiele funkcji, dostosowanych do potrzeb użytkownika. Jedną z nich jest kontrola nad backlinkami, czyli linkami, które prowadzą do danej strony. Jaka jest ich jakość? Na serwerze w jakim państwie się one znajdują? Ile wejść gwarantują one na daną stronę? SE Ranking analizuje backlinki pod kątem 15 ich cech. Dzięki temu możemy wiedzieć jaki jest ich wpływ na popularność naszej strony w wyszukiwarkach.

Automatyczny audyt strony

SE Ranking umożliwia również ranking własnych stron pod kątem błędów jakie są na niej wyświetlone. Dobór słów kluczowych oraz nagłówków – to wszystko jest przedmiotem dogłębnej analizy. Często zdarza się, że strona ma wiele zalet, jednak drobne błędy umożliwiają lepszą jej optymalizację w wyszukiwarkach. W takiej sytuacji SE Ranking jest świetnym rozwiązaniem, pozwala on bowiem na szybką naprawę tego, co na danej stronie nie wygląda tak jak powinno, a także na poprawę jakości danej strony. Po audycie i wprowadzeniu zmian na stronie, można mieć pewność, że stanie się ona w pełni praktyczną, a także profesjonalną.

Analiza słów kluczowych w SE Ranking

SE Ranking może również dostarczyć sporo informacji na temat tego, co dla branży CEO jest niezwykle ważne: słów kluczowych. Jeśli zdecydujemy się na pakiet z nimi związany, możemy liczyć na to, że otrzymamy dostęp na temat wielu różnych, bogatych i odpowiednio poukładanych danych. Jakie słowa kluczowe są najpopularniejsze w danych państwach? Jakie znaleźć można w różnych wyszukiwarkach? Co wyszukują ludzie w danych miejscach świata? Jak wyglądają ranking słów kluczowych na telefonach, a jak na komputerach stacjonarnych? Odpowiedź na te, a także inne pytania dotyczące słów kluczowych zapewnia SE Ranking.

Obserwacja i analiza konkurencji

SE Ranking umożliwia również bardzo dokładną obserwację konkurencji. Dzięki poszczególnym pakietom można sprawdzać, jakie słowa kluczowe występują na ich stronach, jaka jest ich pozycja w wyszukiwarkach, a także jakie ruchy wykonuje konkurencja, aby zoptymalizować swoje strony. Warto dodać, że możliwa jest analiza dotycząca nie tylko teraźniejszości stron konkurencji, ale również ich przeszłości. Dzięki temu łatwiej jest wyciągać nam wnioski dotyczące własnych stron, poprzez naukę na błędach oraz trafnych decyzjach rywali.

Media społecznościowe w SE Ranking

Zgodnie z najnowszymi trendami, SE Ranking udostępnia również pakiet, umożliwiający pracę z mediami społecznościowymi. Funkcja ta może być sporym ułatwieniem życia dla osób, które zajmują się tym tematem. Dzięki SE Rankingowi, wszystkie dane dotyczące kont na różnych social mediach, takich jak twitter czy facebook, są zgromadzone w jednym miejscu co umożliwia szybkie przełączenia się z jednego na inne oraz łatwą pracę. SE Ranking umożliwia również pomoc w sprawianiu, że nasza aktywność w social mediach jest dostrzeżona przez ludzi. W obecnych czasach, w których portale społecznościowe odgrywają tak wielką rolę w życiu prawie każdego człowieka, funkcje te są dowodem na to, że SE Ranking idzie z duchem współczesnych czasów.

Korzystny cennik oraz mnogość pakietów

Osoby, które są zainteresowane SE Ranking, ale nie są do końca pewne czy wszystkie dostępne tam narzędzia będą spełniać ich oczekiwania i nie chcą przez to inwestować w ciemno, nie mają powodów do zmartwień. Na stronie SE Ranking dostępna jest wersja demo, dzięki której korzystać można przez 14 dni z różnych funkcji. Taki czas z pewnością sprzyja podjęciu odpowiedniej decyzji. Powody do zadowolenia mogą mieć również ci, którzy zdecydują się na płatną wersję. Na pewno ucieszy ich bowiem kod rabatowy na dowolny pakiet SE Ranking dostępny tutaj. Na stronie SE Ranking znajduje się zresztą kalkulator, który umożliwia łatwe i szybkie obliczenie, na jakie koszta należy przygotować się, aby móc korzystać z poszczególnych pakietów.

Rosnąca popularność narzędzia SE Ranking

Warto dodać, że SE Ranking jest bardzo popularnym pakietem. W tej chwili ma on ponad 100 tysięcy użytkowników, a na jego stronie internetowej znaleźć można cytaty z wielu osób zajmujących się marketingiem, które wychwalają liczne zalety pakietu. Nie każdego oczywiście muszą przekonywać liczby czy tego typu opinie, jednak nie biorą się one znikąd. Dlatego zdecydowanie warto jest zainteresować się pakietem, tym bardziej, że wspominana powyżej wersja demo na pewno umożliwia przetestowanie go pod różnymi kontami.

Podsumowanie

Cechy, które sprawiają, że warto zwrócić uwagę na SE Ranking to przede wszystkim praktyczność jego użytkowania oraz fakt, że pozwala on na zajmowanie się wieloma różnymi rzeczami na raz. Dane, jakie dostarcza nam ten pakiet, zwykle są uporządkowane i zaserwowane w zrozumiałej formie, z której można łatwo wyciągnąć praktyczne wnioski. Dzięki temu może być on dobrym rozwiązanie zarówno dla ludzi, którzy tematykę SEO znają od podszewki, jak i dla tych, które dopiero rozpoczynają przygodę z tematem. Jeśli zaś nie jest się przekonanym: zawsze można skorzystać z wersji demo i sprawdzić jak wszystkie rozwiązania, o których przeczytać można na stronie SE Ranking sprawdzają się w praktyce i jaka jest ich pomoc przy odpowiedniej optymalizacji strony.