Seriale to temat dość kontrowersyjny, który często jest obiektem krytyki. Wiele osób nie przyznaje się do tego, że lubi oglądać seriale, gdyż w niektórych kręgach są one postrzegane, jako rozrywka dla ludzi mało inteligentnych, niewymagających. Również sami aktorzy są krytykowani za to, że decydują się grać w serialach. Często są oni posądzani o brak ambicji oraz chęć szybkiego dorobienia się.

Praca w serialu nie jest łatwa

Zdjęcia nierzadko trwają od świtu do nocy a wynagrodzenia aktorów niekoniecznie są wysokie. Bardzo trudno jest także pracować w popularnym serialu, który jest kręcony od wielu lat. Aktor grający w takim serialu bardzo często ma już dość granej postaci i rutyny związanej z taką pracą. Jednak z pracy w popularnym serialu nie jest łatwo zrezygnować. Scenarzyści i reżyserowie często są przeciwni, bo nie wiadomo, co tak naprawdę zrobić z postacią, którą gra odchodzący aktor żeby nie stracił na tym cały serial.

Seriale obyczajowe

W społeczeństwie bardzo często krytykuje się także osoby, które codziennie oglądają seriale zwłaszcza obyczajowe, obrazujące życie typowych Polaków. Tymczasem w tym właśnie tkwi sekret tych seriali. Lubimy się przyglądać życiu ludzi podobnych do nas, gdy widzimy, że oni również mają problemy i zmagają się z codziennościom.

Realizm w serialach

Często zarzuca się serialom, że są mało realistyczne, że problemy w nich znajdują łatwe rozwiązania a życie jest przesadnie proste. Być może w przypadku części z nich tak jest, ale stosuje się takie zabiegi celowo. Widzowie po ciężkim dniu pracy z chęcią, bowiem obejrzą coś pozytywnego i optymistycznego. Lubimy patrzeć na pięknych i młodych aktorów, ładnie i bogato wyposażone wnętrza. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż chyba każdy lubi otaczać się tym, co piękne i pozytywne.

Popularność seriali

Być może niektóre seriale telewizyjne faktycznie nie są zbyt ambitne jednakże stanowią one dobry sposób na odstresowanie się i miłe spędzenie czasu. Wiele osób ogląda je ze względu na obsadę ulubionych aktorów, którzy zachwycają swoją grą aktorską oraz potrafią rozbawić. Nic nie wskazuje na to, aby seriale w Polsce miały stracić na popularności. Wręcz przeciwnie należy spodziewać się, że ich liczba będzie wzrastać.