Jak pokazują najnowsze badania, rynek IT w Polsce z roku na rok mocno rośnie w siłę i już wkrótce będzie warty nawet 50 mld zł. W zeszłym roku (2016) rynek informatyczny zdołał wyprzedzić rynek komunikacji elektronicznej, głownie za sprawą rozwoju nowoczesnych usług dostarczanych w chmurze. Polski rynek IT to doskonała propozycja dla firm i osób prywatnych, które planują rozkręcić swój własny biznes.

Usługi w chmurze – przyszłością polskiego IT

Specjaliści w branży IT na każdym kroku podkreślają, że oferowane w chmurze usługi będą prawdziwą lokomotywą dla całego sektora IT w naszym kraju. Szacuje się, że pod koniec roku 2017 rynek IT i rynek telekomunikacyjny przekroczy barierę 100 mld zł. Jak wcześniej zostało wspomniane wzrost będzie spowodowany przede wszystkim profesjonalnymi usługami oferowanymi w chmurze.

Najbardziej wymagające w tej kwestii będą oczywiście sektory energetyczne i finansowe, które jak powszechnie wiadomo przetwarzają kolosalne ilości danych. To właśnie z myślą o tych branżach mają powstać specjalne centra danych, które działać będą w modelu active-active. Osoby, które interesuje przyszłościowy biznes, powinny jak najszybciej zapoznać się z tą technologią.

Active-active – najlepsze rozwiązanie dla banków

W Polsce na dzień dzisiejszy jeszcze żaden bank nie posiada zabezpieczeń opartych na modelu active-active, ale sytuacja ta ma się bardzo szybko zmienić w najbliższym czasie. Rozwiązanie to ma zabezpieczyć banki przed utratą cennych danych i co najważniejsze ma zagwarantować również płynne działanie całego systemu informatycznego. Bezpieczeństwo danych odgrywa bardzo ważną rolę w każdej branży, dlatego też przed technologią active-active stoi naprawdę świetlana przyszłość i warto rozwijać się w tym właśnie kierunku.

Pierwsze data center active-active zaprezentowane zostały właśnie w Szanghaju przez cenioną na rynku firmę Huawei i lada dzień technologia ta zawita w Polsce. Chiński koncern zdobywa nie tylko rynek telekomunikacyjny, ale również stara się wkroczyć na rynek IT, który daje o wiele więcej możliwości.