Ciągłe zanieczyszczenia, problemy z wodociągami i choroby zmuszają nas do zaznajomienia się z takim tematem jak uzdatnianie wody. Bielsko-Biała, jako jedno z większych polskich miast posiada naprawdę brudną wodę. Przez to filtry do wody zyskują należytą popularność. Ludzie chcą zatroszczyć się o stan wody w swoich mieszkaniach.

Dostępne są różne urządzenia uzdatniające. Dużym uznaniem cieszy się odwrócona osmoza. Jest to niewielkiej wielkości filtr, zazwyczaj umiejscowiony w szafce pod zlewem. Niestety, filtr osmotyczny uzdatnia tylko wodę w kranie, pod którym został zamontowany. Gdy chcemy generalnie uzdatnić sobie wodę w całym domu musimy zastosować większy filtr na wejściu wodociągów do domu.

Na ogół takie urządzenia montuje się w garażu. Mowa tutaj o konkretnych kolumnach stojących, z głowicą sterującą i zbiornikiem na solankę. Kolumnę filtrującą musimy uzupełnić konkretnym złożem. W zależności od jakości wody mamy do wyboru złoża neutralizujące twardość, wychwytujące żelazo i mangan oraz złoże polepszające walory organoleptyczne – węglowe. Jeśli woda jest twarda, ale również posiada niewielkie stężenia żelaza i manganu możemy kolumnę zasypać złożem Crystal-Right. Kompleksowo oczyści wodę i wybawi nas od konieczności montowania oddzielnych filtrów do wyłapywania żelaza i manganu.

Przeczytaj na temat uzdatniania wody w Bielsku-Białej tutaj www.klarsan.eu/uzdatnianie,bielsko-biala.