Tworzenie zdjęć i późniejsza obróbka ich w programie graficznym wymaga wiedzy i znajomości odpowiednich narzędzi. Choć wielu producentów oferuje już uproszczone ich wersje, to jednak profesjonalna obróbka zdjęć wymaga włożenia w nią sporo pracy i można ją w pewnym sensie porównać do renowacji obrazów, gdzie konieczna jest poprawa wyblakłych kolorów przy jednoczesnym zachowaniu ich charakteru. Podobnie jest w przypadku zdjęć, gdzie poprawia się kolorystykę, światło, kształt i kontury. Mozolna praca przy obróbce zdjęć na stronę firmową nie przyniesie jednak efektów w postaci większego zainteresowania, jeśli pliki graficzne o dużej wadze nie zostaną odpowiednio skompresowane. Im wyższa jakość, tym dłuższe ich ładowanie na stronie, dlatego niezbędna jest kompresja zdjęć.

ShortPixel działa z WordPress, ale nie tylko

WordPress, gdzie wiele osób zakłada swoje strony internetowe, oferuje wiele rodzajów wtyczek do kompresji zdjęć. Na uwagę zasługuje szczególnie ShortPixel, który umożliwia trzy rodzaje kompresji bezstratną, stratną oraz glossy- zachowującą najwyższą jakość zdjęć przy jednoczesnym przyspieszeniu ich ładowania na stronie. Można założyć darmowe konto, które pozwala na kompresowanie nawet 100 grafik miesięcznie. W dodatku limit jest odnawialny i nie trzeba wykupować płatnych pakietów, choć za wykorzystanie limitu oferowany jest 25% rabat. Pakiet kompresji 5 tys. obrazów kosztuje 5$, 12 tys. – 10$, a 55 tys. – 30$. Wszystkie odpowiednie są dla firm internetowych, które często aktualizują grafiki na swoich stronach.

ShortPixel działa w chmurze i jest super szybki

Kompresja zdjęć w ShortPixel odbywa się w chmurze. Obsługa wtyczki jest bardzo prosta. Wystarczy w ustawieniach wybrać rodzaj kompresji oraz maksymalny rozmiar zdjęcia. Potem pozostaje już tylko zaznaczenie grafik do kompresji i potwierdzenie procesu. Można jeszcze zaznaczyć opcję kopii zapasowej. W ten sposób zachowuje się oryginalne grafiki w chmurze. Skompresowane zdjęcia automatycznie aktualizowane są na stronie. W ten sposób znacząco zwiększa się szybkość ładowania strony, a bez straty dla jej atrakcyjności wizualnej.

Czy za ShortPixel trzeba płacić?

Pakiety ShortPixel można zakupić przy użyciu karty PayPal. Fakturowanie odbywa się automatycznie do momentu rezygnacji z pakietu. Co ważne nawet kiedy przestaje się korzystać z tego narzędzia zapisane zmiany pozostają na stronie, która nadal zoptymalizowana jest pod kątem graficznym. Dodatkowo za pomocą jednego klucza API można korzystać z kilku stron i optymalizować je pod SEO. Nie ma lepszej oferty wtyczek do kompresji zdjęć. Nie trzeba nawet mieć strony internetowej na WordPress’ie, wystarczy korzystać z PHP i można obsługiwać bez żadnego problemu ShortPixel.

Zoptymalizowana grafika poprawia szybkość strony

Wtyczka WordPress do kompresji zdjęć umożliwia osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Pozycjonowanie strony jest znacznie ułatwione dzięki optymalnej kompresji zdjęć. Warto również dokonywać jej dla stron obsługiwanych w wersji mobilnej, gdzie szczególnie istotna jest szybkość, gdy ze smartfona lub tabletu korzysta się aby znaleźć jak najlepszą ofertę danej usługi czy produktu, których potrzebuje się jak najszybciej. Długie ładowanie zniechęca i powoduje cofnięcie się potencjalnego klienta do strony wyszukiwania.