Na początku może zacznijmy od tego co to jest dron. Właściwa nazwa drona to quadrocopter, nazwa wzięła się od tego że posiada cztery śmigła. Dony w początkowej fazie były bardzo drogie i wykorzystywane jedynie przez wojsko do monitorowania działań wojennych. W dzisiejszych czasach drona można kupić już od 100 zł i cieszyć lataniem po niebie.

Obecnie drony są wykorzystywane praktycznie w każdej produkcji kinowej czy w programach telewizyjnych. Bardzo często drony można zobaczyć podczas nagrywania ślubów i wesel oraz sesji plenerowej po ślubie aby urozmaicić rodzaj nagrania na płycie z wesela.

Zalety nagrywania z drona?

Główną zaletą filmowania dronem jest to, że możemy nagrać film z perspektywy powietrza. Dzięki temu uzyskamy wyjątkowe nagranie z ,,lotu ptaka,, nie do osiągnięcia w innych warunkach. Jest to nagranie pokazujące szerszy obraz, wręcz panoramę całego wydarzenia, nie do uzyskania przy nagrywaniu standardowych filmów, gdzie kamerzyści są ograniczeni polem manewru. Obraz uchwycony z dołu nigdy nie odzwierciedli tego co nagramy z góry. Dopiero mają nagranie z powietrza możemy zauważyć niezwykłe kształty geometryczne, kolory oraz wszystkich gości filmowanego ślubu i wesela. Całość wydarzenia pokazana w taki sposób wygląda niezwykle atrakcyjnie i malowniczo. Stanowi fajną, a zarazem oryginalną i niepowtarzalną pamiątkę dla Młodych i ich gości.

Dron na wesele nie jest już rzadkością tak jak to było jeszcze do niedawna. Obecnie prawie każda para Młoda chcę mieć nagranie ślubu w postaci takiego właśnie fragmentu, co stanowi ślad odzwierciedlający ich wyjątkowy dzień, który pozostanie na zawsze i do którego często będą wracać. Ponadto należy pamiętać o tym że drony są małe, nie rozpraszają gości i nie stresują ich tak jak w przypadku biegającego kamerzysty czy fotografa. Nagrania oraz zdjęcia są robione z góry, często goście nawet nie zauważają tego że są nagrywani i że ktoś im robi zdjęcia, a jak wiadomo nieustawne i niewymuszone są najlepsze.

Co cechuje nagrania z drona?

Na pewno oryginalność i niepowtarzalność ujęć. Danej imprezy nie da się zagrać ponownie i powtórzyć jeszcze raz. Wiadomo, że filmując mamy ogromną ilość materiału z którego zostaną wychwycone i zmontowane jak najlepsze kawałki. Dlatego jest to tak odpowiedzialne zadanie dla operatora, który musi być precyzyjny w swojej pracy, tak aby ujęcia były ciekawe, a zarazem wyjątkowe.

Artykuł przygotowany przez wysokieujecia.pl – Nagramy Twoje Wesele z Drona