Jeżeli chodzi o makijaż to stylizacja brwi jest coraz częściej traktowana jako istotny element make upu. Odpowiednio zadbane i estetycznie prezentujące się brwi wywołują efekt tak zwanego „otwartego oka”, wprowadzając idealną symetrię dla całej twarzy. Dlatego dobrze będzie jeszcze dokładniej aniżeli do tej pory zadbać o stylizację wokół oczu.

Kosmetyki przeznaczone do brwi

Do niedawna w domowych kosmetyczkach produkty jakimi są cienie do brwi nie były często spotykane, jednak wiele się na tym polu zmieniło. Teraz można je kupować osobno lub zdecydować się na kupno kompletnego zestawu do oczu oraz do brwi. Kredka do brwi ze szczoteczką lub specjalnie zaprojektowany marker pozwolą dokładnie wyszczotkować brwi oraz utrzymać ich symetryczną linię przez cały dzień. Dodatkowo, dla brwi poleca się specjalne odżywki pozwalające je odświeżyć i nadać im zdrowego wyglądu. Cienie do brwi promuje z kolei marka Oriflame, podkreślając, że wpływają one na cały makijaż. Trzeba więc wiedzieć, jak nałożyć cień do brwi, żeby wraz z użyciem pozostałych, wyżej wymienionych kosmetyków dawał idealne efekty. Wytuszowane rzęsy i pomalowane powieki to nie wszystko. Trzeba bowiem użyć odpowiedniego cienia.

Jaki wybrać cień do brwi?

Wybrany cień do brwi nie powinien by ciemniejszy niż nasz kolor włosów. Na dodatek, cienie do brwi najlepiej jest nakładać skośnym pędzelkiem.

Przed nałożeniem cienia warto rozczesać brwi. Cienie zawsze należy nakładać bardzo starannie, nie wychodząc poza linię brwi. Cienie naturalnie wydłużają brwi, kiedy tylko we właściwy sposób je nałożymy. Wśród dostępnych palet warto wobec tego wybierać jedynie sprawdzone produkty. A kiedy nie do końca wiemy, które wybrać to powinniśmy skorzystać z porady kosmetyczki. To sprawi, że nie będziemy mieć wątpliwości co do tego, iż wybraliśmy rzeczywiście sprawdzone produkty. A nasz całościowy makijaż zaprezentuje się po prostu doskonale. Kiedy wcześniej nie używaliśmy cieni do brwi to musimy pamiętać, aby przed ważnym wyjściem z domu parę razy popróbować je nakładać, po to, by nabrać wprawy.

Polecamy zestaw do brwi The ONE – zestaw zawiera 2 cienie do brwi, 2 ścięte pędzle i wosk