W większości przypadków komisy samochodowe nie mają zbyt dobrej opinii. Przede wszystkim korzystający z ich usług wskazują, że kupione pojazdy nie pokrywają się ze specyfikacją podaną przy sprzedaży. Z drugiej jednak strony nie oznacza to, że każdy autokomis jest zły i trzeba skreślić wszystkie z góry. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób rozpoznać dobry autokomis.

Autokomisy sprzedają różne samochody. Są to najczęściej auta należące do handlarzy zajmujących się sprzedażą aut, także tych sprowadzanych. Ponadto od czasu do czasu do komisów swoje pojazdy wprowadzają osoby prywatne. Plusem autokomisów jest fakt, że w jednym miejscu możemy zapoznać się z rożnymi pojazdami od razu – nie ma potrzeby dojeżdżania do każdego sprzedającego po kolei, więc oszczędzamy swój czas.

Uwaga na sztuczki handlarzy!

Jeżeli chcemy kupić auto w komisie, musimy pamiętać o tym, że jesteśmy narażeni wtedy na różne sztuczki handlarzy. Dotyczą one zarówno samego pojazdu, jak i transakcji. Dzisiaj przekręcony licznik jest tylko wierzchołkiem całej góry lodowej przekrętów, na które jesteśmy narażeni podczas poszukiwania używanego samochodu.

W sprzedaży znajdziemy auta na skraju poważnych usterek, które są powypadkowe, a nawet po zalaniach. Oczywiście, sprzedający nie informuje przy tym kupujących o rzeczywistym stanie sprzedawanego pojazdu. Ponadto problemem może być sama umowa. Podpisywanie umowy in blanco, czyli właściwie nie wiadomo z kim to także potencjalne problemy, gdy okaże się, że samochód nie będzie spełniał naszych oczekiwań, ponieważ nie będzie zgodny ze specyfikacją.

A może zakup od dealera?

Jak widać, w komisach możemy zetknąć się z wieloma sztuczkami handlarzy, którzy chcą szybko sprzedać swoje auta, nie zawsze z korzyścią dla kupującego. Dlatego dla pewności warto sprawdzić inne miejsca. Gdy chodzi o dobry autokomis Warszawa to miasto, gdzie możemy kupić pojazd również w salonie dealerskim prowadzącym komis lub sprzedającym własne auta. Plusem takiej opcji jest wgląd w pełny dokument o stanie technicznym samochodu, pełna legalność transakcji, a nawet gwarancja na kupiony pojazd.

Gdzie kupić auto w stolicy? Polecamy sprawdzony autokomis w Warszawie!