Wybierasz się na jakąś imprezę i masz problem z tym, co na siebie włożyć? Nie martw się, to zupełnie normalne i przed takim dylematem staje niemal każdy. Nie mamy dla Ciebie jednej recepty co na siebie włożyć, ale możemy Ci trochę pomóc. Oto nasze podpowiedzi.

Co to za impreza?

Zanim zaczniesz przeglądać szafę w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego, musisz sobie zadać pytanie, jaki charakter będzie miało wydarzenie, na które się wybierasz. Inaczej ubieramy się bowiem na wieczorne wyjście do pubu ze znajomymi, a inaczej na oficjalną kolację służbową z klientem czy galę rozdania nagród branżowych. Im bardziej oficjalna impreza, tym mniej swobody w doborze stroju, bo obowiązują nas pewne kanony. Nikt nie założy na siebie zwykłego T-shirta, jeśli wybiera się na elegancką kolację w lokalu, bo wyglądałby co najmniej śmiesznie, a jego zachowanie mogłoby zostać potraktowane jako lekceważenie rangi spotkania.

Oficjalna kolacja – co założyć?

Skoro już powiedzieliśmy, że inaczej ubieramy się na oficjalną imprezę, to czas wyjaśnić, co się pod tym hasłem kryje. Jeśli szukamy stroju męskiego, to odpowiedni będzie garnitur, a przy bardziej uroczystych i oficjalnych wydarzeniach, nawet smoking. Do tego oczywiście koszula z krawatem lub muszką i eleganckie dodatki: buty czy spinki do mankietów.

Nieco trudniej jest wybrać strój paniom, które mają więcej możliwości wyboru. Mogą się one zdecydować na sukienkę lub garsonkę, a nawet na bardzo elegancki garnitur. Sukienka może mieć długość do kolan, a przy bardziej uroczystych wydarzeniach doskonale wyglądają suknie do ziemi. Panie muszą się również zdecydować jak odważna ma być taka kreacja, czy będzie mocno zabudowana, czy też zdecydują się pokazać choć kawałek ciała. I tu znów wszystko zależy od rangi imprezy i obowiązujących zasad.

Luźna impreza wśród znajomych

Wszystko co napisano powyżej dotyczy oficjalnych spotkań, na których musimy prezentować się wyjątkowo elegancko. Na szczęście są również takie imprezy, na których możemy nie tylko czuć się swobodniej, ale i bardziej swobodnie podejść do stroju. Jeśli wybieramy się do pubu, by spotkać się po pracy ze znajomymi, to możemy założyć koszulki imprezowe, czyli t-shirty z fajnymi napisami czy rysunkami. Dzięki tym nadrukom wszyscy będą wiedzieć, przyszliśmy się tutaj dobrze bawić, odpocząć od codzienności i mamy ochotę przyjemnie spędzić czas. Taki wybór stroju daje pełen luz i możemy dobrze poczuć się we własnej skórze.

Więcej na: https://koszulkowy.pl/76-impreza