Często zdarza się, że jest nam ciężko dobrać dopasowaną do okazji torebkę. Wybór niby jest prosty, ale widzimy, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli – „bo torebka jest za mała”, „bo to kolor do mnie nie pasuję”. Dlatego dziś postanowiliśmy opublikować krótką klasyfikację torebek damskich oraz zasad ich dobierania. Podczas sobotnich wypraw na zakupy warto wiedzieć, czego wypatrywać na sklepowych wieszakach!

Rodzaje torebek

Mała bransoletka

Jest określana alternatywą dla portfela. Pomieści jedynie podstawowe rzeczy. Może posłużyć nam jako kosmetyczka podczas imprezy lub balu. Skąd wzięła się jej nazwa? Pochodzi ona od uchwytu, który zaplata się na końcu nadgarstka.

Kuferek

Jak sugeruje nam nazwa, pierwotnie ten kształt był wykorzystywany do produkcji toreb noszonych przez doktorów, w których przenosili niezbędne w codziennej pracy przybory. Teraz kuferek posiada elegancki kształt, który przypada do gustu eleganckim kobietą o nieco konserwatywnym guście. W sklepach znajdziemy różne kombinacje wzorów i kolorów.

shopperka-2

fot. sklep-torebki.pl

Koperta

Używana często na zmianę z portfelem. Nie posiada uchwytu. Bardzo elegancka, stworzona na imprezy firmowe, rodzinne, lub wypad na miasto nocą. Pomieści drobiazgi takie jak klucze, telefon, szminka czy dodatki higieniczne.

Kopertówka

Jest bardzo podobna właściwościami do koperty, aczkolwiek jest ona w prostokątnym kształcie. Nazwa podchodzi od tego, jak się ją chwyta. Częściej kojarzona jako torebka wieczorowa – sprawdza się podczas wyjścia na miasto w błyszczącym stroju, który onieśmieli innych. Minus tej idealnej dla kobiety torebki? Brak uchwytu, który zmusza Cię do noszenia jej w ręce – stąd większość producentów dołącza do torebki pasek, dzięki któremu po zamontowaniu możemy nosić ja na ramieniu. Zobacz kopertówki.

Shopperka/ Shopper bag

Jej angielski odnośnik to „tote”, czyli „dźwigać”. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się ją do „dźwigania” zakupów i nie tylko! Torebka ta zyskała wiele zwolenniczek i wykorzystuje się ją w codziennym użytku, gdyż potrafi unieść niemal wszystko! Sprawdź!

shopperka-1

fot. sklep-torebki.pl

Worek

Jest rodzajem torebki casualowej, nadaję stylizacji pewnego pazura. Idealna na plaże i do szkoły. Współgra z każdym rodzajem stroju, od eleganckiego po strój kąpielowy. W tym przypadku bardzo dużą rolę odgrywa materiał, z którego został wykonany model worka.

Torba weekendowa

Model, który zgodnie z polskim nazewnictwem najlepiej nadaje się na siłownię, bądź weekendowy wypad za miasto. Materiały służące do jej produkcji są zazwyczaj mocne, płócienne z dodatkami skóry naturalnej – dla podkreślenia wytrzymałości. Niezależnie jednak, od zastosowanego materiału musi spełniać dwa, najważniejsze przykazania:

  • być bardzo pakowna,
  • oraz solidnie wykonana, wliczając w to najdrobniejsze detale.

Jak dobrać torebkę w pigułce?

Najważniejsze zasady, jakich należy się trzymać podczas weekendowych zakupów?

1. Wybieraj torebkę do okoliczności. Zasada jest prosta – im późniejsza pora, tym mniejsza torebka!

2. Im użytkowniczka torebki drobniejsza, tym mniejsza i mniej ozdobna torebka.

3. Dopasuj torebkę do koloru stylizacji. Do małej czarnej, najlepiej sprawdzi się mała czarna 🙂

Szukając torebki idealnej na każdą okazję, koniecznie zajrzyj na sklep-torebki.pl, gdzie w jednym miejscu znajdziesz najwyższej jakości produkty różnych rozmiarów i kolorów!

źródło zdjęć: pexels.com, sklep-torebki.pl