Jeśli nie masz czasu na gotowanie i potrzebujesz przygotować coś na szybko, nie ma z tym problemu! Wybierz się do sklepu i przejrzyj ofertę gotowych produktów, a znajdziesz np. sosy Łowicz czy Pudliszki. Sos do spaghetti też szybko przygotujesz, jeśli użyjesz przecieru. A może masz ochotę na pizzę? Oto 4 pomysły na szybki obiad!

Często wracasz zabiegana prosto z pracy, a jeszcze trzeba przygotować obiad dla całej rodziny. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na spędzenie całego dnia na gotowaniu. Warto mieć w zanadrzu kilka potraw, który zrobisz błyskawicznie. Sprawdzą się np. spaghetti, filety z piersi kurczaka czy pizza. Sięgnij tylko po ketchup Pudliszki. Skład (zobacz) jest odpowiedni, więc spokojnie możesz go zaserwować najbliższym! Poniżej 5 pomysłów na szybki obiad!

Spaghetti bolognese

Wiadomo, że dobrym rozwiązaniem jest makaron – wystarczy 15-20 minut, aby go ugotować. Nikt jednak nie jada go na sucho. Jeśli brakuje Ci czasu, aby przygotować sos samodzielnie, sięgnij po gotowy, np. firmy Pudliszki. Sos do spaghetti zasmakuje całej rodzinie! Dopraw całość, wedle uznania, czosnkiem i ziołami, np. oregano i świeżą bazylią. Każdą porcję posyp też parmezanem i zaproś najbliższych do stołu!

Pizza z ulubionymi dodatkami

Pizza często ratuje nas przed głodem – możesz przechowywać w lodówce zamrożone ciasto na kryzysowe sytuacje, zamówić w pizzerii albo kupić mrożoną. Aby wykończyć danie, wystarczy tylko ketchup Pudliszki. Skład warto przeczytać przed zakupem sosu, przecieru czy ketchupu, aby wybrać produkt zawierający jak najwięcej pomidorów. To pomysł na szybki obiad, ale nie stosuj go codziennie!

Parówki owinięte boczkiem

Masz mało czasu – przygotuj parówki. Wystarczy przygotować z nich kieszonki i nadziać je boczkiem oraz ulubionym serem, np. żółtym lub mozzarellą. Całość wstaw do piekarnika na około 15 minut, a w tym czasie pokrój pieczywo i wyjmij z lodówki ogórki kiszone. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze jednego obowiązkowego dodatku – przyda się jeszcze ketchup Pudliszki. Skład przy stole będzie na pewno w komplecie, gdyż na zapiekane parówki szybko zbiegnie się cała rodzina.

Filety z piersi kurczaka

Jeśli masz ochotę na mięso, najszybciej przygotujesz danie z drobiu. Warto rano lub dzień wcześniej przygotować sobie filety z kurczaka lub indyka, a także je zamarynować. Po powrocie do domu wystarczy je usmażyć lub zgrillować. Możesz też wykazać się inwencją i kreatywnością – dla dzieci przygotować panierkę kukurydzianą! Zalej kuskus wodą i przygotuj na szybko sałatkę, a obiad będzie gotowy w kwadrans!