Taxify to aplikacja założona przez Estończyka Markusa Villiga Markusa Villiga w 2013 roku. Sam projekt błyskawicznie się rozwija. W Europie i Afryce uzyskał tytuł najszybciej rozwijającej się aplikacji do zamawiania przejazdów. Taxify można używać na terenie ponad 25 krajów na całym świecie. Liczba użytkowników przekroczyła 15 milionów.

Ekspansja Taxify nabiera tempa także w Polsce. W minionym miesiącu aplikacja została uruchomiana dla Poznania i aglomeracji Śląskiej, a już od 4 października dostępna jest także w Łodzi. Alex Kartsel (country manager Taxify Polska) zapewnia, że to jeszcze nie koniec. Warto przypomnieć, że od 2016 roku aplikacja dostępna już była w Warszawie, następnie w Krakowie, Wrocławiu i na terenie Trójmiasta. Do końca roku ma się pojawić w kilku kolejnych miastach.

Jak zacząć z Taxify?

Dla nowych pasażerów z Łodzi Taxify przygotował nie lada gratkę. Przewidziane są zniżki do 50% na pierwsze przejazdy. Oprócz tego dostępny jest także kod promocyjny Taxify, który obniża wartość przejazdu o 20 zł. Dzięki takim bonusom możemy całkiem sporo zaoszczędzić.

Działanie aplikacji jest niezwykle proste i intuicyjne. Dostępna jest oczywiście na iOS oraz Android. Po instalacji należy utworzyć konto (można połączyć z Facebook’iem) oraz podpiąć do konta swoją kartę debetową lub kredytową. Wystarczy spisać numer karty, datę ważności oraz kod CVV. Użytkownicy Ubera doskonale znają te procedury.

Aplikacja ma następujące zakładki:

  • Udostępnij – do podzielenia się swoim kodem ze znajomymi (można od razu przesłać wiadomość przez komunikatory)
  • Płatności – tutaj widoczne są metody płatności oraz aktywowane zniżki (np. zniżka 50% na przejazdy lub kod promocyjny 20 zł na start)
  • Historia – wylistowana historia przejazdów, dystanse oraz opłaty jakie ponieśliśmy
  • Promocje – tutaj należy podać kod promocyjny, aby dostać 20 zł na start
  • Wsparcie – zakładka, gdzie poruszane są wszystkie kwestie z działaniem aplikacji oraz z problemami typu dodatkowe obciążenie na koncie lub opłata za anulację zlecenia. Tutaj można także złożyć reklamację i zgłosić problem z działaniem aplikacji.
  • O nas – informacje o aplikacji oraz o działalności Taxify

Kategorie pojazdów dostępne na Taxify

Taxify umożliwia przejazdy różnymi samochodami. Ich dostępność zależy od danej lokalizacji. Nowe miasta (tak jak Łódź, Poznań, aglomeracja Śląska) mają dostęp jedy do standardowej taryfy.

  • Taxify – standardowa, ekonomiczna taryfa pojazdów
  • Komfort – oferuje większe i nowsze samochody (nie starsze niż 5 lat)
  • XL – jak sama nazwa wskazuje to większe samochody
  • Tesla – przejazd elektrycznymi samochodami Tesla (w Polsce jeszcze niedostępne)