Czy wyobrażasz sobie remont bez niezbędnych do niego narzędzi? Czasy, w których wszystko wykonywało się ręcznie z pomocą najprostszych w budowie rozwiązań odeszły w niepamięć, dlatego dziś przedstawiamy TOP 5 elektronarzędzi dla każdego, mniejszego i większego majsterkowicza.

Wiertarki. Narzędzie nie do zastąpienia

Jeśli spytasz o podstawowy sprzęt remontowy i budowlany, którego nikt nie jest w stanie zastąpić innym narzędziem, odpowiemy bez wahania – wiertarka. Jest to przedmiot dość uniwersalny, bo służący zarówno do tworzenia otworów w ścianach, sprawnego szlifowania powierzchni o różnej strukturze, ale czasami również mieszania zapraw budowlanych.

Na tę chwilę rynek produktowy obfituje w dziesiątki, jeśli nie setki modeli i rodzajów wiertarek, a ich przekrój cenowy oraz specyfikacja techniczna są tak różne, że każdy z klientów bez problemu znajduje coś dla siebie – jeśli tylko w tym nadmiarze się nie zgubił.

Wkrętarki. Bezproblemowe skręcanie i wkręcanie

Wyobrażasz sobie remont domu i renowację mebli bez wkrętarki? Jest to zadanie prawie że niewykonalne, bo teraz wkrętarka posiada jeszcze więcej funkcji, które wielogodzinne zmaganie zamieniają w kilkunastominutową przyjemność i komfort działania. Co więcej, oferta wkrętarek osiągnęła takie rozmiary, że można znaleźć jej opcję akumulatorową lub hybrydę będącą połączeniem wkrętarki i wiertarki, oszczędzając w ten sposób również miejsce w szafce z narzędziami.

Szlifierki. I stara warstwa lakieru drży ze strachu

Czasami remont wiąże się z koniecznością usunięcia tego, co stare. W grę wchodzi nie tylko wyposażenie, ale również warstwy starego, odpadającego już i nieodpornego w żaden sposób lakieru. Tutaj na pewno przydaje się szlifierka, którą zmodernizowano do takiego stopnia, że bez problemu można znaleźć jej udoskonalone odpowiedniczki – szlifierki kątowe i oscylacyjne.

Pilarki tarczowe. Jeszcze doskonalsze elementy drewniane

źródło zdjęcia: https://ivolta.pl/pilarki-tarczowe/609/produkty/

Zdarza się tak, że podczas remontu każda minuta warta jest ogromną ilość złota. W momencie, w którym szkoda Ci go marnować na jeszcze bardziej doskonałe docięcie desek, klapek i paneli drewnianych, skorzystaj z pomocy pilarki tarczowych, które nawet w najbardziej prostej i tradycyjnej wersji poradzą sobie z tym materiałem lepiej i szybciej niż Ty.

Wyrzynarki. Szybsze docinanie i przycinanie

Numer piąty naszego zestawienia to wyrzynarki. Tak, te, które ułatwiają docinanie oraz przycinanie, a w odróżnieniu od typowych pilarek radzą sobie również z cięciem krzywoliniowym i płyt nie tylko drewnianych, a również kartonowych i gipsowych, blatów występujących w kuchni oraz płyt, których materiał jest wyłącznie podobny do drewna.