W dobie dzisiejszych czasów, osoby prowadząc firmę muszą szukać różnych i alternatywnych sposobów finansowania swoich działalności, celem dalszego rozwoju.

Takie możliwości daje nam firma Vestle. Niektóre firmy wolą rozwijać swój biznes poprzez kredytowanie w instytucjach finansowych, a jeszcze niektóre szukają alternatywnych źródeł pozyskania i zarobienia dodatkowych funduszy.

Pierwszym wyżej wspomnianą metodą rozwoju swojej firmy jest kredytowanie w instytucjach finansowych (czytaj więcej). Do najliczniejszych oczywiście należą banki, dla których twoja firma może wspaniale wpisywać się w politykę i oczywiście bank udzieli Tobie kredytu, ale jak to technicznie wygląda ?

Otóż Ty jako właściciel firmy kontaktujesz się z bankiem z informacją, że chcesz uzyskać kredyt na dalszy rozwój swojej firmy. Kolejnym krokiem jest to, że bank poprosi od Ciebie dokumenty dochodowe, w zależności od sposobu rozliczania się z podatku – będą różne. W niektórych przypadkach będzie to Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów a w niektórych same dokumenty skarbowe PIT, CIT, VAT. Po złożeniu stosu wymaganych dokumentów Twoja firma będzie prześwietlana dokładnie przez bank a wydanie definitywnej decyzji może potrwać nawet kilka dni. Dodatkowo możesz zostać poproszony o dostarczenie kilku dokumentów m.in. z ZUS oraz Urzędu Skarbowego o niezaleganiu w podatkach i składkach ubezpieczeniowych. Ogólnie rzecz biorąc udzielenie samego kredytu firmowego jest czasochłonne. Dodatkowo klient otrzymuje pieniądze, które tak naprawdę musi spłacić wraz z odsetkami i prowizją bankową.

Zupełnie inaczej wygląda pomnażanie pieniędzy na cele inwestycyjne, przez firmę Vestle dawniej znaną jako iFOREX. Firma ta jest brokerem inwestycyjnym, co oznacza w praktyce, że pozwala na inwestowanie w różne instrumenty finansowe. W chwili obecnej jest ich ponad 600. Klienci mogą inwestować w paliwa płynne, akcje znanych spółek a także w waluty oraz kryptowaluty. W chwili obecnej każda firma stara się przyciągnąć klientów, dlatego Vestle proponuje współpracę nawet osobom czy firmom z najmniejszym doświadczeniem. Na start otrzymasz od brokera pakiet przystępnych szkoleń internetowych, a także osobistą opiekę specjalisty, z którym będziesz mógł się spotkać i porozmawiać o szczegółach. Z Twojej strony mógłbyś zadać sobie pytanie co to jest za jakaś nowa firma? Otóż wcześniej wspomniany broker finansowy posiada ponad 22 letnie doświadczenie. Przez lata firma zdobywała rzesze zadowolonych klientów od 15 sierpnia br. mogą z niej korzystać także firmy oraz osoby prywatne w Polsce. Główna polityka marki jest taka by każdego klienta zabezpieczyć przed utratą powierzonych środków, co oznacza, że klient nie będzie mógł więcej stracić aniżeli wpłacił. Od klientów nie jest wymagana wpłata depozytu tzn. że nie musisz wpłacać żadnych środków na start by móc inwestować. Równie dobrze na sam początek możesz wpłacić 100 zł i poznać metodykę firmy oraz mechanizmy jakimi rządzą się inwestycję. Pomnożone pieniądze możesz dobrowolnie wypłacać i przeznaczać je na co tylko chcesz. Firma oferuje swoim klientom wypłaty na numery rachunków, PayPal. Oczywiście gotówkę, którą otrzymasz z inwestycji możesz przeznaczyć na rozwój firmy lub częściowo dorzucić do pieniędzy które wpłaciłeś i nadal inwestować.

Musisz jednak wiedzieć, że każdy kredyt ten firmowy jak i dla osób indywidualnych skonstruowany jest tak, że zwracasz kwotę tę którą pożyczyłeś wraz z odsetkami, prowizją i oprocentowaniem (często zmiennym). Musisz być przygotowany, na to że w każdej chwili bank może podnieść oprocentowanie, przez co Twoja rata kredytu może ulec wzrostowi.

Jak pokazuje broker inwestycyjny (definicja na wikipedii) możesz w szybki sposób zarobić pieniądze bez większego wysiłku, wszystko zależy od sposoby inwestowania, czy chcesz to zrobić agresywnie czy pasywnie. Ryzyko jest takie, że w przypadku załamania rynku możesz stracić. W chwili obecnej analizując sytuację giełdowe widzimy, że inwestując swoje środki w mocne marki, które są oferowane przez Vestle możemy więcej zyskać aniżeli stracić.

Skoro teraz wiesz jak wygląda różnica pomiędzy kredytowaniem na cele inwestycyjne, a inwestowaniem – to wybór należy do Ciebie. Każdy z wyżej sposobów ma swoje wady i zalety musisz być tego świadomy.

Materiał zewnętrzny firmy Vestle