Zależy ci na tym, aby użytkować nowy samochód przez pierwsze lata bez ryzyka wysokich kosztów napraw? W takiej sytuacji warto zdecydować się na skorzystanie z dodatkowych planów gwarancyjnych, które pozwalają na wydłużenie ochrony nawet do 5 lat od zakupu. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Producenci samochodów oferują swoim klientom ochronę gwarancyjną podzieloną najczęściej na dwa okresy – gwarancję producenta, która wynosi od 2 do 3 lat, a także gwarancję dodatkową, która powala na przedłużenie gwarancji producenta o okres 2 lat lub więcej. Gwarancja dodatkowa najczęściej związana jest z koniecznością jej wykupienia, ale czasami można otrzymać ją w cenie w ramach różnego rodzaju promocji organizowanych przez dealerów samochodowych.

Wtedy, gdy interesuje cię samochód marki Honda, gwarancja producenta, która jest bezpłatna, wynosi 3 lata, natomiast można przedłużyć ją o kolejny 1 rok lub 2 lata. Ochrona gwarancyjna rozpoczyna się po wygaśnięciu gwarancji producenta. W przypadku samochodów Honda dodatkową gwarancją mogą być objęte samochody Honda nowe, a także kupione w ASO na terenie Polski, które mają wiek do 3 lat z przebiegiem nie większym niż 100 000 kilometrów.

Najważniejsze korzyści z dodatkowej gwarancji

  • naprawa pojazdu bez dodatkowych kosztów zgodnie z Warunkami Ubezpieczenia
  • szybka i fachowa pomoc świadczona przez Autoryzowane Stacje Obsługi marki
  • przedłużony czas ochrony, na przykład w przypadku wspomnianej gwarancji Honda wynosi on 300 000 kilometrów
  • do napraw stosowane są tylko oryginalne części Honda – Civic, Jazz i do innych modeli (zobacz)
  • możliwość uzyskania wyższej ceny pojazdu przy sprzedaż

Oczywiście, są też minusy, z którymi można zapoznać się przede wszystkim w dokumencie Warunki Ubezpieczenia. Warto przeczytać go dokładnie, sprawdzając przedmiot i zakres ubezpieczenia i wykluczenia.

Przykładowo ochrona nie obejmuje szkód, które powstały w przypadku modyfikacji, przy używaniu pojazdów niezgodnie z przeznaczeniem oraz zaleceniami producenta. Ubezpieczenia najczęściej wyłączają też określone części z zakresu ochrony, nie obejmują materiałów eksploatacyjnych i środków technicznych i elementów zużywających się naturalnie.

Dowiedz się więcej o gwarancji Honda – www.hondaplaza.pl/pl/samochody/serwis/gwarancja.html