Większość osób uważa pożyczki pozabankowe za kompletnie nieopłacalne. Jeszcze kilka lat temu były one tak wysoko oprocentowane, że z chwilówek korzystały wyłącznie osoby, które naprawdę musiały. Kolejnym minusem był oczywiście dość krótki okres spłaty. W dzisiejszych czasach zmiany, jakie zaszły w tej branży są ogromne. Warto wiedzieć, że aktualnie pożyczki pozabankowe tanieją o wiele szybciej, niż kredyty.

Dlaczego pożyczki pozabankowe tanieją?

Na przestrzeni lat na rynku pojawiła się ogromna ilość prywatnych przedsiębiorstw pożyczkowych. Wysoka konkurencyjność sprawiła, że sytuacja pożyczkodawców była coraz gorsza. Właśnie dlatego wielu z nic postanowiło dokonać prawdziwej rewolucji w swojej ofercie. Miała ona przyczynić się do wzrostu zainteresowania wśród klientów. Nie trzeba również dodawać, że wprowadzone zmiany są korzystne z punktu widzenia pożyczkobiorców.

Po pierwsze zmieniła się maksymalna kwota prywatnej pożyczki. Jeszcze niedawno można było ubiegać się o najwyżej 2000 zł chwilówki oraz 15 000 zł pożyczki ratalnej. Kwoty te były relatywnie niskie, co nie zawsze stanowiło rozwiązanie problemów. Przełomowym momentem było podniesienie przez pewną firmę pożyczkową maksymalnej kwoty pożyczki z 15 000 zł na 25 000 zł. W ślad tego pożyczkodawcy poszło wiele innych firm działających w tej branży. Wszystko po to, aby przetrwać na rynku.

Jeśli chodzi o oprocentowanie szybkich pożyczek to ono również spada. Poziom RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi około 9,8%. Podobne oprocentowanie proponują banki. Interesującym jest, że wiele dużych banków narzuca o wiele większe RRSO. Wszystko to sprawia, że pożyczki pozabankowe przestają się różnić od pożyczek bankowych pod względem kosztów.

Na uwagę zasługuje również fakt, że przedsiębiorstwa prywatne wydłużyły również okres spłaty pożyczek ratalnych. Niegdyś było to 36 miesięcy, a obecnie aż 48 miesięcy. Rozłożenie spłaty na 4 lata znacząco obniża miesięczną ratę, dzięki czemu więcej osób może pozwolić sobie na pożyczkę.

Osoby, które poszukują tzw. darmowych chwilówek powinny zapoznać się z aktualnymi ofertami. Kilka lat temu pożyczki były darmowej jedynie w teorii. Pomimo tego, że przedsiębiorstwa zapewniały, że koszta wzięcia pożyczki będą zerowe, to prawda była zupełnie inne. Pożyczkobiorca ponosił dodatkowe koszty – co prawda były one dość niskie, jednak nie można uznać takiej pożyczki za darmową. Obecnie bez najmniejszego problemu możemy znaleźć pożyczkę pozabankową do 3000 zł z RRSO 0%. Maksymalny okres spłaty to 45 dni.

Jeśli, zastanawiasz się, gdzie możliwie tanio, bez zaświadczeń i z minimum formalności, można pożyczyć pieniądze na dowolne wydatki, sprawdź pożyczki pozabankowe przez Internet bez zaświadczeń w GetMoney, a znajdziesz najtańszą pożyczkę w sieci.

Czy warto wziąć pożyczkę pozabankową?

Kłopoty finansowe mogą zdarzyć się każdemu. Często jedynym rozwiązaniem tych problemów jest pożyczka. Wymogi stawiane przez banki sprawiają, że tylko nieliczni mogą ubiegać się o gotówkę. Niestety na pożyczkę bankową w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych mogą liczyć tylko osoby posiadające stałe dochody. Bezrobotni, czy też dłużnicy z pewnością otrzymają odpowiedź odmowną. Właśnie dlatego warto bliżej przyjrzeć się pożyczką pozabankowym.

Minęły czasy, kiedy pożyczki od podmiotów prywatnych były uważane za lichwiarstwo. Obecnie oferty takich pożyczkodawców są równie korzystne, co oferty banków. Wynika to głównie z faktu, że pożyczki pozabankowe tanieją (w przeciwieństwie do pożyczek bankowych). Należy również wspomnieć o podstawowej zalecie, czyli minimalnej ilości formalności. Nie musimy dostarczać szeregu zaświadczeń, czy też dokumentów. Wszystkie formalności załatwimy bez wychodzenia z domu – wystarczy jedynie dostęp do Internetu. Nawet pożyczki na raty do 25 000 zł dostępne są online. Sprawia to, że wiele osób decyduje się skorzystać z takiej oferty po prostu z wygody.

Nie ulega wątpliwości, że każdą pożyczkę należy spłacić. Podpisując umowę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania jej warunków. Warto jednak wiedzieć, że istnieje alternatywa pożyczek bankowych. Pożyczki pozabankowe przestały działać na niekorzyść pożyczkobiorcy. Jest to moment przełomowy w branży bankowości, z czego zadowolone są szczególnie osoby bez zdolności kredytowej.

Materiał zewnętrzny firmy GetMoney