Obserwowany przez nas postęp technologiczny daje nam wiele wygodnych rozwiązań, aby ułatwić nasze życie. Tematem przewodnim tego artykułu jest monitoring, który możemy śledzić ze swoich urządzeń mobilnych jak tablet, czy smartphone. Taką możliwość dają nam kamery IP.

Jak działa monitoring IP?

Na rynku możemy znaleźć kamery, które działają po podłączeniu do komputera, lub i takie, spełniające nasze potrzeby bezprzewodowo. Nowoczesne kamerki internetowe są pozbawione kabli USB, łączy się je bezpośrednio do łącza internetowego i na takiej podstawie rejestrowany jest interesujący nas obraz. Dzięki temu unikniemy instalowania specjalnych programów komputerowych i łatwiej będzie korzystać z większej ilości kamerek.

monitoring ip

fot. montersi.pl

Dzięki połączeniu internetowemu mamy kamerkę i komputer w jednym. Sprzęt automatycznie wysyła obraz na wybrany przez nas odtwarzacz i swobodnie możemy kontrolować obserwowane przez nas miejsce gdziekolwiek byśmy się znajdowali. Jedyne, czego potrzebujemy to dostęp do internetu i potrzebne hasła udostępniające nam pożądany materiał.

Jak wspomniano wcześniej, kamera jest również komputerem. Ma swój numer IP, jak normalny komputer, ma wbudowany serwer www, FTP i serwer klienta. Łącząc się z kamerą możemy dowolnie ustawiać parametry. Takie urządzenie możemy programować tak, by spełniały wszelkie nasze oczekiwania. Można włączyć funkcję wykrywania ruchu, niestandardowego zachowania, czy wykrywanie twarzy. Gdy wizjer wykryje interesujące nas zjawisko automatycznie dostajemy powiadomienie drogą SMS, lub MMS razem z podejrzanym nagraniem.

zdalny pogląd

fot. montersi.pl

To nowoczesne rozwiązanie monitoringu jest swojego rodzaju rewolucją na rynku. Już nie trzeba przeglądać nagrań dopiero po powrocie do domu, a można kontrolować całą sytuację na bieżąco. Możemy pożegnać się z niezliczoną ilością kabli, dziur w ścianach, niekończącymi się nagraniami zapychające pamięć komputera. Sam montaż, instalacja i uaktywnienie kamerki IP wymaga niewiele wysiłku i nie trzeba być informatykiem, by rozpracować oprogramowanie. Łatwe, szybkie, wygodne i skuteczne rozwiązanie.

Zastanawiasz się nad monitoringiem? Sprawdź ofertę sklepu Montersi.pl, którzy oprócz systemów alarmowych oferują automatykę do bram – https://www.montersi.pl/automatyka-do-bram-przesuwnych

logo montersi