Jest turystyka i turystyka. Część osób jedzie na wycieczkę w góry lub na drugi koniec kontynentu. Inni wybierają się w prawdziwą podróż, lecąc do miejsc kompletnie odmiennych, niż te, do których udaje się większość znajomych. Czy zadowolisz się pierwszą opcją? Zwłaszcza gdy druga wbrew wszelkim pozorom jest w zasięgu ręki?

Lecieć, ale dokąd?

Jeśli naprawdę chcesz udać się na drugi koniec świata, to zapewne nie po to, by na miejscu spotkać mnóstwo wycieczkowiczów z własnej okolicy. Jakkolwiek urlop w Tajlandii lub Indiach jest naprawdę egzotyczny, to zdecydowanie nie o takich wczasach tutaj piszemy. Są przecież i inne miejsca, głównie na południowej półkuli naszego globu. Być może nie aż tak egzotyczne, jak Azja, ale jednak warte zwiedzenia i dające poczucie, że odwiedziło się naprawdę odległe punkty świata.

Kilka propozycji w tym zakresie przedstawiamy poniżej, póki co skupimy się jednak na bardziej praktycznej stronie podróżowania.

Lecieć, ale jak?

Loty na przeciwległą półkulę mają to do siebie, że podróż trwa dość długo, nawet jak na standardy lotnicze. Ba, w wielu przypadkach trzeba się liczyć z koniecznością dokonywania przesiadek i podwyższonymi kosztami związanymi z podróżą różnymi liniami lotniczymi.

Na szczęście problem nie jest aż tak duży, jak można by się spodziewać i nawet w takich sytuacjach można znaleźć tanie loty. Co więcej, jeżeli skorzysta się ze wsparcia wyspecjalizowanych wyszukiwarek połączeń lotniczych, owe loty mogą być lepiej dopasowane, niż można by się spodziewać.

Co rozumiemy przez „dopasowanie”? Głównie zmniejszony czas oczekiwania na przesiadki, jeżeli takowe okażą się konieczne. Takie łączone i zarazem tanie loty można znaleźć poprzez przez brytyjską część serwisu Lucky2Go (wyszukiwarka ma też wersje w kilku innych językach, w tym również po polsku). Mechanizm ten jest o tyle wygodny, że wśród uzyskanych wyników pojawiają się także kombinacje połączeń linii, które normalnie ze sobą nie współpracują. Działa szybko a przy okazji pozwala oszczędzić pieniądze.

Inną wskazówką, jaka chętnie wam przekażemy, to poszukiwania takich firm, które działają na wielu rynkach, w tym właśnie tych egzotycznych. Międzynarodowa działalność może oznaczać większe doświadczenie w poszukiwaniu połączeń do danego miejsca. Sprawdzić to można chociażby w przypadku eSky / eSkyTravel NZ, który otwarł się m.in. na Nową Zelandię (która to Nowa Zelandia jest całkiem ciekawym kierunkiem podróży, może więc lecieć właśnie tam?).

Tanie loty na półkulę południową

Na południu można znaleźć wiele ciekawy celów podróży. Australia z pewnością przyciągnie swoją innością, chociaż to wspomniane wyspy Nowej Zelandii często budzą wyobraźnię turystów – zwłaszcza od czasu, gdy scenerie z tych wspaniałych wysp stały się częścią tła wysokobudżetowych produkcji filmowych.

Ciekawym pomysłem mogą być też loty do RPA (www.esky.pl/tanie-loty/0/0/co/za/republika-poludniowej-afryki), lub chociażby do Ameryki Południowej. Ta ostatnia może przyciągnąć zwłaszcza w okresie karnawałowym, bo zdecydowanie właśnie wtedy mieszkańcy tego kontynentu pokazują jak znakomicie można się bawić.

Możliwe trasy lotów istnieją, warto więc pomyśleć o zaplanowaniu takiej podróży. W końcu nie każdy może się pochwalić, ze był po drugiej stornie globu.