Okolice intymne są delikatne i podatne na infekcje. Trzeba się chronić przed tego typu dolegliwościami.

Jak rozpoznać grzybicę

Jedną z najczęstszych infekcji intymnych przydarzających się kobietom jest grzybica. Niestety, należy ona do infekcji, które często wracają. Dość łatwo można ją rozpoznać. Pojawia się pieczenie pochwy, uporczywe swędzenie, skóra okolic intymnych jest podrażniona. Może pojawić się dyskomfort w czasie stosunku. Istotne jest, żeby, jeśli nie zdążymy rozpoznać grzybicy zanim dojdzie do zbliżenia z partnerem, jemu także podać odpowiednie leki – prawdopodobnie bowiem zaraził się on już od nas. W czasie infekcji zmienia się też charakter śluzu – jest on biały, ma konsystencję “serowatą” i nieprzyjemny zapach.

Przyczyny grzybicy

Grzybica może pojawić się na przykład po wizycie na basenie, w czasie obniżonej odporności przy okazji okresu czy też po antybiotykoterapii. Kiedy naruszona jest flora bakteryjna okolic intymnych, łatwo o infekcję. Dlatego, oprócz tego, że grzybicę należy leczyć, warto też stosować niezbędną profilaktykę. Na stronie www.lactovaginal.pl znaleźć można informacje dotyczące produktu Lactovaginal, który w takiej profilaktyce sprawdza się świetnie. Zawiera kwas mlekowy, a bakterie kwasu mlekowego są odpowiedzialne właśnie za prawidłową florę okolic intymnych, dzięki której trudniej o infekcje. Lactovaginal stosować można jako profilaktykę, po infekcji, a także w jej trakcie, jako leczenie wspomagające.

Leczenie

Leczenie grzybicy nie jest skomplikowane. Najczęściej polega na stosowaniu maści i przyjmowaniu leków antygrzybiczych. Konieczne bywa też leczenie partnera seksualnego. Leki przyjmuje się parę dni, w przypadku, gdy grzybica ma charakter nawracający, albo infekcja miała wyjątkowy nasilony przebieg lekarz może zalecić przyjmowanie leków przez parę następnych tygodni – na przykład raz na tydzień. Jeśli do infekcji dochodzą inne objawy – gorączka, brak okresu (czytaj więcej), ból w okolicach jajników – konieczne będzie wykonanie badań i sprawdzenie co dzieje się w organizmie. Warto mieć swojego ginekologa, pod którego stałą opieką się przebywa. Dzięki temu, że zna on naszą historię, lepiej dobierze skuteczne leczenie.