Obecnie otwarcie sklepu internetowego może być banalnie proste i szybkie, wręcz nawet natychmiastowe. Takie możliwości dają platformy e-commerce typu Sky-Shop.pl. Zamiast kupowania jakiegokolwiek programu czy też wykupowania licencji na dane oprogramowanie sklepu, można za niewielką miesięczną opłatą wynajmować fragmentu chmury i móc zarabiać w Sieci. Do sprzedaży internetowej wystarczy posiadać sklep online w abonamencie, czyli w tzw. modelu SaaS. Dlaczego rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców?

Czym jest oprogramowanie sklepów internetowych w modelu SaaS?

Możliwość korzystania z oprogramowania poprzez Internet, czyli w pewnym rodzaju wynajmowanie e-sklepu to właśnie SaaS, czyli Software as a Service. Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego w modelu SaaS, można liczyć na to, że kwestiami związanymi z jego utrzymaniem, aktualizacjami i serwisem zajmie się dostawca oprogramowania. Przedsiębiorąca zyskuje dostęp do gotowego e-sklepu niemalże od ręki i może prowadzić swoją działalność z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych. Wszystko to odbywa się z pominięciem długotrwałego wdrażania sklepu i posiadania dużego kapitału na start. Na szybkie i tanie otwarcie sklepu internetowego mogą pozwolić sobie zatem nowopowstałe firmy i te z ograniczonym budżetem. Problemem nie jest również brak specjalistycznej wiedzy, zaplecza technicznego czy konieczność zatrudnienia informatyka/programisty/grafika.

Dlaczego warto?

Wybierając sklep internetowy w modelu SaaS, można liczyć na jego natychmiastowe uruchomienie i to przy niskich kosztach. W zależności od wybranego pakietu można cieszyć się gotowym sklepem za kilkanaście, kilkadziesiąt czy kilkuset złotych miesięcznie. Do dyspozycji są gotowe i wliczone w cenę abonamentu szablony graficzne. Zarządzaniem serwerami i prowadzeniem prac administracyjnych zajmuje się usługodawca, a więc przedsiębiorąca może skupić się na dostosowaniu witryny do swoich potrzeb oraz na rozwoju swojego biznesu i promowaniu go. Usługodawca zapewnia także regularne aktualizacje sklepu, które nie wpływają na zmianę jego dotychczasowego działania. Do dyspozycji przedsiębiorcy są także zaplecze technologiczne oraz integracje z narzędziami marketingowymi w cenie abonamentu. Dzięki temu można w szybki i prosty sposób zapełnić wirtualne półki sklepu gotowymi opisami i grafikami z hurtowni internetowych czy serwisów aukcyjnych. Decydując się na gotowy sklep w abonamencie, można liczyć zarówno na gwarancję bezpieczeństwa, jak i na stały rozwój, a wszystko to bez konieczności zatrudniania najróżniejszych specjalistów.

Aby założyć sklep internetowy w modelu SaaS odwiedź witrynę https://sky-shop.pl/ i przetestuj sklep internetowy za darmo przez 14 dni.