Często gdy nie udaje nam się spłacać rat kredytu, zaciągamy kolejny na pokrycie poprzednich należności. Jest to pierwszy krok do spirali kredytowej – nim się obejrzymy, mamy kilka pożyczek, długi, do naszych drzwi puka komornik a w skrzynce każdego dnia czekają wezwania do zapłaty. Dochodzimy wtedy do momentu, w którym nie jesteśmy sami wyjść z opresji. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Na rynku funkcjonuje wiele profesjonalnych firm, które zajmują się oddłużeniami. Mają one szerokie doświadczenie i pomogły już wielu osobom, które znajdowały się kiedyś w sytuacji podobnej do naszej, pozornie bez wyjścia – często chętnie więc korzystamy z ich usług. Mają wystarczająco wiedzę o finansach i prawie, aby zaproponować nam odpowiednią drogę na wyjście z zadłużenia. Zajmują też uprzywilejowaną pozycję w dyskusji z firmami oraz bankami udzielającymi pożyczek, aby w naszym imieniu wynegocjować korzystne warunki spłat.

Jak działa oddłużanie?

Firma na początku działalności zapozna się bardzo dokładnie z historią naszego zadłużenia. Dowie się tez tyle, ile możliwe o naszej sytuacji zawodowej czy rodzinnej, aby dostosować tworzony plan restruktyzacji długów indywidualnie do sytuacji każdego klienta. Realizacja planu stworzonego przez firmę nie uratuje nas przed długami w przeciągu kilku tygodni, a czasami i kilku miesięcy.

Od momentu zwrócenia się po pomoc do firmy specjalizującej się w oddłużeniach reprezentuje nas prawnik. Nie musimy więc korespondować już z firmami ubezpieczeniowymi i odbierać telefonów w sprawie naszego zadłużenia. W wyniku dobrze prowadzonych mediacji oraz wyrozumiałości obu stron, dojść może do umorzenia odsetek, rozłożenie zobowiązania czy jego obniżenia.

Nie zwlekaj – czas nie działa na Twoją korzyść

Z udaniem się do profesjonalnej firmy nie należy czekać. Nie powinniśmy również unikać wierzycieli, a jeżeli zdecydujemy się nie odbierać od nich telefonów czy korespondencji spowoduje to tylko szybsze zaciskanie się pętli kredytowej. Najlepiej zwrócić się do profesjonalnej firmy jak najwcześniej. Pomoże to uniknąć nam sytuacji bez wyjścia i nieprzespanych nocy.