Często podróżujesz i chcesz kupić laptopa, który sprawdzi się w roli mobilnego komputera, ale nie masz pojęcia, jak zabrać się za poszukiwania? Nic dziwnego – oferta laptopów jest ogromna, przez co wybór tego odpowiedniego modelu nie zawsze jest oczywisty. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, by podjąć jak najlepszą decyzję.

Współcześnie wiele osób żyje w ciągłym ruchu. Liczne spotkania, częste wyjazdy służbowe czy praca wymagająca stałego przemieszczania się nie są obecnie niczym zaskakującym. Nieodłączną częścią takiego trybu życia jest konieczność wożenia ze sobą komputera. Jeśli czujemy, że dotychczas użytkowany przez nas sprzęt nas ogranicza lub po prostu przestaje spełniać swoją funkcję, czas pomyśleć o nowym. Jak jednak wybrać ten odpowiedni?

Laptop dla mobilnych? Wybierz notebooka

Dobre laptopy dla mobilnych, które możesz kupić tutaj https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml, są komfortowe w noszeniu, zapewniają płynną pracę, a przy tym cechują się odpornością na uszkodzenia. Jaki sprzęt spełnia wszystkie te oczekiwania? Doskonałą propozycją dla osób poszukujących idealnego komputera mobilnego są notebooki. To urządzenia zaliczane do grupy laptopów, przy czym od standardowych modeli są zwykle nieco mniejsze. Warty uwagi notebook, który sprawdzi się jako komputer przenośny, musi jednak wyróżniać się kilkoma istotnymi cechami.

laptop na peronie

fot. shutterstock.com

Najważniejszą z nich jest niska waga, wynosząca maksymalnie niż 2 kilogramy, dzięki czemu komputer nie będzie nam ciążył nawet podczas długiego dnia pracy. Warto też zdecydować się na model o niewielkim rozmiarze, w którym przekątna ekranu nie jest większa niż 14 cali – to znacząco ułatwi pracę w trudnych warunkach albo podczas podróży pociągiem.

Kolejna kwestia to wytrzymała bateria – najlepiej, by wybrany przez nas notebook działał przez 10 do 15 godzin bez konieczności podłączania go do zasilania. Dla podwyższenia komfortu pracy, dobrym pomysłem będzie laptop z matową matrycą, która nie odbija światła czy promieni słonecznych, oraz z podświetlaną klawiaturą, która przydaje się po zmroku. Ostatnim aspektem, choć nie najmniej istotnym, jest wytrzymała i odporna na wstrząsy obudowa, która zapewni długą żywotność urządzeniu.

laptop w hotelu

fot. shutterstock.com

Jaki laptop najlepiej wybrać?

Jeśli nie chcemy kupować notebooka i wolimy rozejrzeć się za zwykłym laptopem, również należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Także w tym przypadku najważniejszym z nich będzie waga – mimo że laptopy zazwyczaj ważą więcej niż notebooki, nie mogą być zbyt ciężkie, ponieważ już pierwszego dnia odczujemy tego skutki. Istotne będą też takie cechy komputera jak wytrzymałość baterii oraz wytrzymałość obudowy.

Przed zakupem sprawdźmy również, jaki system operacyjny jest zainstalowany na danym komputerze – od niego bowiem zależy, czy wygodnie będzie nam się na nim pracowało. Ostatnia kwestia to pojemność dysku, która w laptopach zwykle jest większa niż w notebookach.