Kupowanie prezentów dla wielu osób jest problematyczne, bowiem zawsze zastanawiamy się czy nasz upominek spotka się z pozytywnym odbiorem. Najczęściej chcemy wykazać się kreatywnością i unikać sztampowych rozwiązań, w związku z czym szukamy ciekawych opcji. Dziś zastanowimy się nad upominkiem dla miłośnika konkretnej pasji – motocyklisty. Jaki motoprezent będzie dla niego najlepszy?

Motoprezent – drobiazgi

Udany prezent wcale nie musi być duży. Tak jest właśnie z drobiazgami motocyklowymi. Może to być na przykład flaga na kierownicę czy bagażnik – wielu motocyklistów lubi pokazać skąd przyjechało. Taka flaga musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, aby podczas nabierania prędkości nie uległa uszkodzeniu. Najczęściej wybierają je osoby jeżdżące na motocyklach turystycznych. Innym dobrym pomysłem na mini motoprezent jest przypinka z motywem, który lubi nasz solenizant. Najlepiej, aby była ona wykonana ze srebra czy też złota – będzie idealnie pasować do skórzanej kurtki. Wielu pasjonatów jednośladów ucieszy też maska na twarz z jakimś fajnym motywem – jednym z częstszych jest czaszka i kości, jednak nie wszystkim przypadnie do gustu. Musimy więc trochę znać przyszłego właściciela, aby kolor czy nadruk mu się spodobał.

Coś praktycznego

Coraz więcej motocyklistów decyduje się na zakup kamery motocyklowej – nic dziwnego, w razie wypadku nagranie z niej może być kluczowym dowodem niewinności. Niestety pasjonaci motorów są wciąż w naszym kraju traktowani po macoszemu – szczególnie ci, którzy jeżdżą na motocyklach sportowych. Bardzo szybko osądza się ich jako sprawców wypadku. Jeżeli chcesz więc sprawić radość znajomemu, kup mu wideorejestrator. Na pewno się ucieszy.

Prezentem trochę droższym, ale na pewno przydatnym, jest nowy kask. Być może stary jest już trochę zużyty i trzeba by było go wymienić? Urodziny czy imieniny to świetna okazja, żeby to zrobić. Można też delikatnie podpytać solenizanta czy nie planuje sam takiego zakupu. Kask to dość drogi wydatek, więc nie warto się „dublować”.

Co jeszcze ucieszy motocyklistę?

Na przykład miernik ciśnienia w oponach. Naprawdę, jest to niezwykle przydatny gadżet, który stanowczo powinien się pojawić w schowku każdego motocyklisty, a często jest go brak. Będzie on mógł w szybki sposób sprawdzić, czy opony nie wymagają dopompowania czy też spuszczenia powietrza. A nie zawsze na trasie spotka się stację benzynową z takim urządzeniem. Szczególnie jeżeli kocha się bezdroża.

Warto również rozważyć zakup zestawu siatek mocujących. Wiadomym jest, że w samochodzie bez problemu możemy przewozić bagaże. Sprawa w motocyklach jest trochę utrudniona, jednak nie niemożliwa. Służą temu specjalne siatki, które przytrzymają sprzęt, który chcemy ze sobą zabrać. Wykonane z elastycznego materiału, zabezpieczą kask czy inny bagaż.

Prezentów dla motocyklistów jest wiele. Ważne aby umieć wybadać co dana osoba potrzebuje na dany czas. Motoprezent powinien sprawiać radość obdarowanemu oraz być wykonany z wysokiej jakości surowców. Na szczęście wiele informacji w razie potrzeby znajdziemy w Internecie.

Artykuł powstał przy współpracy ze Sklep Porsche.