Każdy właściciel auta terenowego musi wiedzieć, że swoją z pozoru niezawodną maszynę może jeszcze lepiej przystosować do jazdy po bezdrożach, poprawić jej parametry i możliwości terenowe. Wszystko za sprawą pakietów modyfikacji, na które decyduje się coraz więcej kierowców. Co to za modyfikacje i w jaki sposób wpływają na komfort jazdy autami terenowymi? Sprawdziliśmy to!

Dlaczego właściciele aut terenowych modyfikują je?

W zakresie aut terenowych najważniejsze jest idealne dopasowanie ich do potrzeb każdego kierowcy. – Z możliwości, jakie dają samochody terenowe korzystają przecież nie tylko prywatni właściciele, ale również wiele różnego typu służb i instytucji. To auta, które wybierają zarówno służby ratunkowe, jak i prowadzące działalność w trudnym terenie firmy. A zatem rozwiązania mają sprawdzać się w każdych warunkach i umożliwiać normalne funkcjonowanie. – mówi ekspert z serwisu overlimit.com, firmy zajmującej się modyfikowaniem aut terenowych, a przede wszystkim legendarną już Dacią Duster.

Wszelkie wprowadzane w autach terenowych zmiany mają przede wszystkim za zadnie poprawić ich możliwości terenowe i sprawić, by auto mogło – mówiąc prościej – więcej.

Jak wyglądają takie modyfikacje?

Specjaliści, którzy zajmują się modyfikowaniem aut terenowych podkreślają, że zmienić można naprawdę wiele – wszystko oczywiście zależy od potrzeb kierowcy. – Najczęściej właściciele terenówek decydują się na zwiększenie prześwitu i montaż profesjonalnych opon terenowych. Wielu również zabezpiecza układ napędowy przed wodą, każe montować różnego typu osłony, wyciągarkę czy wyprowadzony dolot powietrza do silnika. Dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby każdego właściciela i sprawiamy, że jego samochód terenowy jest niemal skrojony na miarę. – dodaje ekspert z overlimit.com.

Modyfikacje aut terenowych mają coraz więcej zwolenników, co ciekawe na to rozwiązanie decydują się nie tylko zapaleńcy, którzy kochają off-roadowe rajdy, ale również przedstawiciele firm i instytucji, dla których pokonywanie bezdroży jest często podstawą funkcjonowania.