Pierwsze półrocze 2018 roku należało zdecydowanie do niej. Był to najlepiej sprzedający się samochód Mazdy na polskim rynku motoryzacyjnym. Mazda CX-5, bo o niej mowa, to SUV, który zachwyca swoimi możliwościami.

Atrakcyjna linia nadwozia, przestronne wnętrze i idealne trzymanie się jezdni sprawiają, że że popularność tego auta wciąż rośnie. Nadaje się ono do jazdy codziennej, jak i długich podróży. Sprawdźmy, jakie zalety mają samochody SUV i co sprawia, że coraz częściej są wybierane.

Piękny wygląd źródłem przyjemności

Specjaliści motoryzacyjni podają, że już co dziesiąte auto jeżdżące polskimi drogami to SUV. Popularność tych pojazdów znacznie wzrosła i stale rośnie. Olbrzymią zaletą, która przyciąga kierowców do tego typu samochodów, jest ich wygląd. Są to auta wysokie i duże, co dla wielu miłośników motoryzacji jest symbolem piękna samochodu. Kierowca czuje się w nich jak władca drogi. Potężne nadwozie z dynamiczną linią budzi poczucie prestiżu.

Wygoda jazdy

Dużą zaletą, jaką mogą pochwalić się samochody SUV jest komfort podczas jazdy oraz wygoda prowadzenia pojazdu. Są to auta wysokie, co zapewnia kierowcy wysoką pozycję za kierownicą. Dzięki temu, zyskuje on doskonałą widoczność, nawet w przypadku niskiego wzrostu. Kolejnym plusem wynikającym z gabarytów takich aut jest fakt, że w nocy samochody pędzące z tyłu nie oślepiają tak mocno, jak w przypadku mniejszych pojazdów. SUV-y idealnie nadają się także do pokonywania dróg o niezbyt dobrej nawierzchni. Jest to możliwe dzięki wysokiemu prześwitowi i potężnym kołom, które zapewniają swobodę jazdy po błocie czy nawet dosyć dużych dziurach w nawierzchni. Cecha ta sprawia, że pojazdy tego typu mają charakter całoroczny, idealnie poradzą sobie w trudnych warunkach, bez względu na porę roku. Wnętrze jest przestronne i zapewnia dużą swobodę przebywania w pojeździe.

Bezpieczeństwo

SUV-y to przede wszystkim bezpieczeństwo, które wynika z kilku czynników. Wysoka pozycja kierowcy sprawia, że widzi on nie tylko pojazd poprzedzający, ale także inne auta, które znajdują się przed nim. Pozwala to na błyskawiczną ocenę sytuacji, dostrzeżenie ewentualnego zagrożenia i lepszą oraz szybszą reakcję. Masywność oraz wielkość aut sprawia, że są one bardzo wytrzymałe i odporne na stłuczki. Podczas zderzenia zazwyczaj cierpi jedynie zderzak. Olbrzymie gabaryty auta zapewniają również ochronę kierowcy i pasażerów podczas zderzenia.

Wielozadaniowość

Samochody SUV są wielozadaniowe. Wynika to z ich eleganckiego wyglądu oraz funkcjonalnego kształtu. Eleganckie nadwozie sprawia, że auto wzbudzi podziw w różnych sytuacjach, zarówno, kiedy podjeżdżamy nim na biznesową kolację, jak i przemieszczamy się do pracy. Kształt, przestronność i masywność czyni SUV-a autem uniwersalnym, które poradzi sobie zarówno w warunkach miejskich, jak i na bezdrożach.

Więcej informacji na temat Mazdy CX-5 znajdziesz na stronie: https://www.mazda.pl/modele/all-new-mazda-cx-5/.