Wielu osobom astygmatyzm kojarzy się z koniecznością noszenia okularów. To jednak przeszłość, ponieważ komfort widzenia mogą przynieść również soczewki kontaktowe. Warszawa to miasto, w którym je zamówisz. Sprawdź, czym się różnią od szkieł miękkich.

Soczewki kontaktowe to alternatywa dla okularów, pozwalając na bardziej komfortowe funkcjonowanie oraz wykonywanie codziennych obowiązków. Ich przewagą jest to, że nie wpływają na zmianę wyglądu, umożliwiają bezpiecznie uprawiać sport, a także nie parują w przypadku różnic temperaturowych. Standardem są soczewki przeznaczone do korekcji krótkowzroczności oraz dalekowzroczności, aczkolwiek dzięki specjalnym szkłom kontaktowym można korygować również astygmatyzm.

Soczewki twarde do korekcji astygmatyzmu

Do korekcji astygmatyzmu służą specjalne twarde soczewki kontaktowe. Warszawa jest miastem, w którym z łatwością można zamówić taki rodzaj szkieł i w ten sposób wyeliminować konieczność noszenia okularów.

Każdy optyk w mieście Warszawa, do korekcji astygmatyzmu stosuje twarde soczewki kontaktowe gazoprzepuszczalne (RGP). Mają średnicę mniejszą o 2-3 mm od średnicy rogówki. Różnią się one od klasycznych soczewek przede wszystkim elastyczną strukturą. W przeciwieństwie do soczewek miękkich, nie przylegają do oka, lecz swobodnie pływają po warstwie filmu łzowego. Charakteryzują się dużą stabilnością kształtu, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w przypadku korygowania astygmatyzmu. Ponadto stosowane są u pacjentów z dużą nieregularnością rogówki, spowodowaną m.in. stożkiem rogówki, ektazją po chirurgii refrakcyjnej, zwyrodnieniem brzeżnym przezroczystym.

Twarde soczewki dedykowane osobom zmagającym się z astygmatyzmem wymienia się co roku lub co dwa lata. Dzięki temu pacjent zachowuje dobre widzenie i czuje się komfortowo – a to wszystko z zachowaniem zdrowia oczu.

Trzeba jednak mieć świadomość, że soczewki przeznaczone do korekcji astygmatyzmu, z uwagi na swoją twardość, wymuszają dłuższą adaptację. Oko zwykle przyzwyczaja się do nich w okresie 1-2 tygodni. Ponadto należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji – w sposób wymagający jeszcze większej staranności.

Jakie soczewki wybrać?

Specjaliści podkreślają, że najlepszym wyborem są soczewki Rose K™/ Rose K2™ . To rozwiązanie wyróżniające się m.in. łatwością dopasowania, dużym zakresem parametrów, większą centracją i możliwością zaawansowanej kontroli aberracji w celu uzyskania lepszej ostrości wzroku.

Wybór twardych soczewek do korekcji astygmatyzmu należy pozostawić specjaliście, jakim jest optyk. Warszawa to miasto, w którym możesz liczyć na fachowe wsparcie w tym względzie. Dzięki temu będziesz mieć pewność lepszego i komfortowego widzenia.

Po więcej informacji zapraszamy na megalens.com.pl.