Leasing samochodu używanego to doskonały sposób na wygenerowanie odczuwalnych dla portfela oszczędności. To nie tylko korzyści podatkowe, spowodowane podpisaniem umowy leasingowej, lecz również znacznie niższe raty, wynikające z zakupu kilkuletniego auta. Znalezienie dobrego samochodu w atrakcyjnej cenie może stanowić jednak spore wyzwanie. Dlaczego? Sprawdźmy.

Przedmiotem leasingu może być zarówno nowy, jak i używany samochód. Leasing samochodu używanego będzie najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą ograniczyć koszty, a wyposażenie i funkcjonalność są dla nich zdecydowanie ważniejsze niż „zapach nowości”. Nie ulega bowiem wątpliwości, że za cenę średnio wyposażonego, nowego auta nierzadko można nabyć prawdziwą perełkę, jednak już nie pierwszej młodości.

Czy każde używane auto może być przedmiotem leasingu?

Warto dodać jednak, że nie każde auto używane będzie odpowiednie pod leasing. Jako że jego formalnym właścicielem pozostaje leasingodawca, to on n narzuca wymagania. Najistotniejszym kryterium jest wiek auta. Zazwyczaj pojazd nie może być starszy niż 3-6 lat. Często zdarza się także, że suma wieku pojazdu oraz długości trwania umowy musi wynosić nie więcej niż 7-8 lat. Zatem jeśli zdecydujesz się na leasing 5-letniej Toyoty Yaris, będziesz mógł użytkować ją jedynie przez 2-3 lata.

Stan techniczny takich samych modeli kilkuletnich aut może być jednak diametralnie inny.

Zanim wybierzesz samochód, który stanie się przedmiotem leasingu, zadbaj o wykonanie przeglądu technicznego. Może się okazać, że pojazd, który na pierwszy rzut oka wygląda doskonale, jest pełen ukrytych wad i defektów.

Nie daj się nabrać

Przecież to prawdziwa igła”, „Naprawi pan to za 100 zł i auto będzie jak nowe”, „Szyby? Pewnie, że oryginalne” – każdego dnia te i podobne wypowiedzi padają z ust zachwalających swoje pojazdy sprzedawców. Niestety, nie zawsze jest to prawda.

Wykonując przegląd samochodu, będziesz miał pewność, że jego stan techniczny jest bez zarzutu, a auto z powodzeniem posłuży jeszcze przez kilka najbliższych lat. Przegląd najlepiej wykonać w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Dlaczego? ASO sprawdzi nie tylko zawieszenie, układ wydechowy, kierowniczy, napędowy i hamulcowy. Skontroluje również grubość lakieru, zweryfikuje historię serwisową i autentyczność przebiegu. Wykonanie tych czynności w zwykłej stacji diagnostycznej nie będzie możliwe. Trzeba przyznać, że wydanie kilkuset złotych na przegląd samochodu w ASO jest niczym w porównaniu z kilkoma tysiącami złotych, które pochłonie generalny remont silnika.

Auto z pewnego źródła?

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie auto jest w doskonałym stanie technicznym, sięgnij po Leasing SMARTPLAN na samochody używane oferowany przez Toyota Leasing. Auta, które są brane w leasing przechodzą wielopunktowy, szczegółowy proces badania. Potwierdzeniem doskonałego stanu technicznego jest Certyfikat Kontroli Jakości. Leasing oferowany przez Toyotę to gwarancja owocnego i satysfakcjonującego użytkowania samochodu.