Pod koniec 2016 roku, w Polsce pojawił się nowy system o nazwie Taxify. Dla niewtajemniczonych można podpowiedzieć, iż jest to konkurencja dla systemu Uber. Być może wiele osób nie słyszało jeszcze o nowej aplikacji, ale chociażby ze względu na kod promocyjny Taxify – nowy serwis ma szanse zdobyć bardzo dużą popularność.

Podczas rejestracji lub przed pierwszą podróżą wystarczy podać kod promocyjny Taxify “KCQUR”, który błyskawicznie zostanie dopisany do konta. Wysokość zniżki określają właściciele serwisu. Na dzień dzisiejszy jest to kod promocyjny na 20 zł.

Odbierz darmowy przejazd z Taxify

Czym jest Taxify?

Jest to aplikacja umożliwiająca zamawianie przewozu osób przez kierowców nienależących do związków firm taksówkowych. Taxify działa w 17 krajach, w tym w Polsce oraz części RPA, Kenii oraz Meksyku.

Jeżeli chodzi o Polskę to aplikacja początkowo została uruchomiona w Warszawie. Aktualnie funkcjonuje w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i aglomeracji Śląskiej. Od początku października Taxify dostępne jest także w Łodzi. W zależności od liczby rekrutacji kierowców i powodzenia usługi może pojawić się w innych miastach Polski. Na obecną chwilę aplikacja ma się bardzo dobrze, szczególnie w stolicy.

Cennik Taxify

  • Na start: 4,00 zł
  • Cena za 1 km: 1,30 zł
  • Cena za 1 min: 0,25 zł

Tak na dzień dzisiejszy wygląda cennik Taxify. Nie uwzględnia on jednak promocji, które zdarzają się bardzo często. Niezależnie od tego, że jest kod promocyjny Taxify, to jeszcze pojawiają się często okazje typu przejazdy za 50%. Dzięki temu da się naprawdę sporo zaoszczędzić na przejazdach. Jeżeli chcemy być informowani o promocjach na bieżąco to warto zapisać się do newslettra na stronie Taxify.

Kierowcy Taxify

W trosce o najwyższe standardy firma Taxify skrupulatnie dobiera kierowców. Osoby, które prowadziły pod wpływem alkoholu lub były karane za poważne wykroczenia drogowe, nie mają szans w uczestniczeniu w programie. Dla tej aplikacji wprowadzony został system ocen w postaci gwiazdek i komentarzy. Kierowcy, którzy będą otrzymywać gwiazdki poniżej pięciu, mają być odpinani od usługi. Głównym założeniem aplikacji jest nie tylko walka z konkurentem Uber, ale stworzenie lepszej usługi niż polskie iTaxi.

Wrażenia z aplikacji

Aplikacja działa na urządzeniach iOS oraz Android. Płatność realizowana jest poprzez podpięta do aplikacji kartę płatniczą. Po każdym zakończonym kursie automatycznie zostaje pobrana określona ilość pieniędzy z karty. Dzięki temu jest to całkowicie bezobsługowe narzędzie upraszczające proces zamawiania przewozu i płatności do minimum.

aplikacja taxify

fot. Taxify

Aplikacja posiada dokładne powiadomienia o czasie przyjazdu kierowcy. Stosunek ceny do jakości usługi jest bardzo atrakcyjny. Wiele osób uważa że jest to najlepsza tego typu aplikacja w Polsce. Jeśli więc do tej pory korzystając z innych aplikacji płaciliśmy za przejazd 50 złotych lub 80 złotych (np. w godzinach szczytu gdy był wysoki popyt), to w tej usłudze mamy szansę zapłacić zdecydowanie niższą kwotę.

Małą wadą nowej aplikacji może być lekki niedobór kierowców. Chociaż sama aplikacja jest świetnie napisana i prosta w obsłudze, to nadal wybór kierowców jest o wiele mniejszy w porównaniu do konkurencyjnych firm.

Jak odebrać kod promocyjny Taxify?

Fajnym bonusem dla podróżujących jest kod promocyjny Taxify. Dzięki niemu można odbyć darmowy kurs (lub nawet kilka kursów polecając aplikację znajomym). Pozostałe promocje uzależnione są od miasta i pory.

kod promocyjny taxify

fot. Taxify

Po wejściu do aplikacji należy kliknąć na ikonkę profilu w lewym górnym rogu. Rozwinie się menu po lewej stronie. Następnie trzeba wejść w zakładkę “promocje”. Tam trzeba wpisać kod promocyjny Taxify “KCQUR”. Jak wpiszesz prawidłowy kod – automatycznie zostanie przydzielona zniżka na kolejny przejazd.

Taxify a Uber

Obie usługi są tak naprawdę do siebie bardzo podobne. Warto mieć obie aplikacje zainstalowane na telefonie. Dzięki temu możemy wybrać bardziej atrakcyjną ofertę przejazdu. Dodatkowym plusem korzystania zamiennie z Taxify i Uber jest dostępność kierowców. Jeżeli w Taxify nie będzie nikogo w pobliżu – możemy wtedy odpalić aplikację Uber. Różnice cenowe nie powinny być aż takie ogromne.

Na niekorzyść Ubera może wpływać awaryjność aplikacji. Choć teraz nie zdarza się to często, to bywały momenty gdy pojawiały się liczne powiadomienia niezgodne z rzeczywistością, na przykład komunikat o przyjeździe kierowcy, gdzie w rzeczywistości kierowca pojawia się dopiero po kilku minutach.

Z drugiej strony wadą Taxify na dzień dzisiejszy jest spory niedobór kierowców. W porównaniu do Ubera jest ich znacznie mniej. Oprócz tego ilość miast w Polsce gdzie dostępny jest Taxify jest mocno ograniczona. Pewnie to wszystko będzie się zmieniać w najbliższym czasie. Warto być na bieżąco i to obserwować.

Rekrutacja kierowców

Jeśli mieszkamy w jednym z miast jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, to możemy aplikować na ofertę pracy w charakterze kierowcy dla aplikacji Taxify. Jeśli spełniamy minimalne wymagania i dysponujemy kilkoma godzinami w tygodniu, to możemy zostać kierowcami pracującymi dla tej aplikacji. Na korzyść przemawia fakt, że nie ma tu żadnych stałych opłat oraz kalendarzowych wymogów i szefów, którzy oczekują większej wydajności. Pracujemy, kiedy chcemy i jak długo chcemy. Na korzyść w charakterze kierowcy przemawia fakt wysokiej prowizji, która jest najatrakcyjniejsza w tej chwili na polskim rynku w stosunku do innych aplikacji. Po prostu Taxify lepiej płaci kierowcom.

Pojawienie się tej nowej aplikacji w Polsce spowodowało nacisk na konkurentów, w kierunku zoptymalizowania oferty cenowej swoich przewozów. To istna rewolucja na rynku przewozów, gdzie liczy się cena, jakość oraz terminowość. Stawki zapewne osiągną niezbędne minimum i unormują się z czasem. Dzięki temu zostanie określony standard i w połączeniu z promocjami, Taxify może oferować klientom najlepsze usługi.

Należy pamiętać, że dla założycieli firmy Taxify ważne jest, aby pracujący dla niej kierowcy byli możliwie najlepszymi na rynku, natomiast zadowolenie klienta było zawsze na pierwszym miejscu.