Podróżowanie samochodami wymaga od nas dużej cierpliwości i odporności na stres, szczególnie gdy jeździmy po polskich drogach i męczymy się stojąc w korkach. Ale jak dodamy jeszcze do tego nieprzewidziane sytuacje, jak zgubione kluczki, rozładowany akumulator, czy brak powietrza w oponie, to wtedy dochodzą jeszcze niepotrzebne nerwy.

Podczas użytkowania auta przygotuj się na różne niespodzianki

Awaria samochodu zawsze zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Podobnie wygląda sytuacja ze złapaniem przysłowiowej “gumy” czy zgubieniem kluczyków. Co zrobić, gdy podróży nie można kontynuować lub nawet zacząć? Większość kierowców próbuje poradzić sobie samodzielnie, ale nie zawsze daje to dobre efekty, zwłaszcza gdy awaria jest poważniejsza. Wówczas na pewno przyda się pomoc drogowa. Firma zajmująca się fachowo autopomocą, oferuje profesjonalne wsparcie wszystkim kierowcom, którzy potrzebują pomocy. Na drodze może zdarzyć się dosłownie wszystko, ale profesjonalna pomoc drogowa jest na to przygotowana. Kierowcy mogą liczyć na pomoc takiej firmy o każdej porze i w różnych sytuacjach, nawet wtedy, gdy zgubią kluczyki lub mają kłopot z wymianą żarówki. Wbrew pozorom w niektórych modelach samochodów jest to zadanie naprawdę trudne.

Co robić, gdy nie możesz wejść do auta?

Pomoc drogową warto wezwać także, gdy zatrzaśnie się kluczyki w aucie. Awaryjne otwieranie samochodów to jedna z najczęściej zamawianych usług pomocy drogowej. Próby otwarcia zamka za pomocą pręta włożonego między szybę a uszczelką to nie jest najlepsze rozwiązanie. Specjalista z pomocy drogowej stosuje w tej sytuacji specjalistyczną pneumatyczną poduszkę, za pomocą którą można odchylić ramę drzwi. Przez tak wykonaną szczelinę wsuwa przyrząd, za pomocą którego może pociągnąć za rygiel do odblokowania drzwi. Firmy takie specjalizują się jeszcze w wielu innych usługach, takich jak: dowóz paliwa, wymiana koła na drodze, awaryjne odpalanie auta, kiedy mamy rozładowany akumulator.

Co w sytuacji, gdy nie możesz uruchomić silnika auta?

Pomoc drogowa przyda się również wtedy, gdy po mroźnej nocy auto nie chce odpalić. Usługa obejmuje sprawdzenie stopnia naładowania akumulatora, podłączenie kabli z auta pomocy drogowej i odpalenie samochodu, a następnie podpięcie diagnostycznego komputera i wykasowanie informacji o błędach. Oczywiście pomoc drogowa jest potrzebna nie tylko w przypadku drobnych usterek, ponieważ większość firm specjalizuje się także w świadczeniu pomocy podczas wypadków drogowych. Wsparcie udzielane jest na miejscu, a poszkodowani kierowcy mogą zamówić auto zastępcze lub skorzystać z usług transportowych. W razie potrzeby można też zamówić autolawetę, która odholuje auto we wskazane miejsce.

Fachową i tanią pomoc drogową z lawetą można szybko znaleźć w internecie np. pod tym adresem: www.autolawetawroclaw.pl