Duża część z nas marzy o własnym, wolnostojącym domu – najlepiej z ogrodem. Takie rozwiązanie zapewnia więcej prywatności, swobodę i niezależność, ponadto sprawdzi się nawet w przypadku rodzin wielopokoleniowych. Dowiedz się, kiedy warto opuścić mieszkanie i zdecydować się na budowę domu.

Zalety własnego domu

Własny dom oraz przestrzeń wokół niego można urządzić dokładnie tak, jak ma się ochotę. Nie trzeba prosić nikogo o zgodę np. na posadzenie drzew, krzewów czy kwiatów. Przy domu można stworzyć wspaniałe warunki do wypoczynku dla całej rodziny. Prywatny basen, przestronny taras, garaż czy plac zabaw dla dzieci to obiekty, które z powodzeniem można zaaranżować nawet na niewielkiej posesji. Dom daje również możliwość stworzenia ogrodu kwiatowego lub warzywnego, a nawet nieduży sad. Ciekawym pomysłem jest także ogródek ziołowy czy oranżeria, w której da się hodować pomidory czy inne ciepłolubne rośliny przez cały rok.

Projekt domu Ariel 4 BSA2090

Projekt domu Ariel 4 BSA2090

Odpowiednio zaaranżowane otoczenie sprawi, że zarówno wnętrze budynku, jak i ogród, będą niewidoczne dla osób postronnych. W przestronnym domu każdy znajdzie swoje miejsce, w którym może spędzić czas w sposób, który mu odpowiada, niezależnie od zajęć innych członków rodziny. W ciasnym mieszkaniu ciężko jest uzyskać takie warunki. Nie trzeba też przejmować się sąsiadami – tym, że hałasują, ani tym, że my jesteśmy zbyt głośno.

Projekt domu BW-03 wariant 3 JGC1140

Projekt domu BW-03 wariant 3 JGC1140

W domu znacznie lepiej funkcjonują nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. W mieszkaniu ciężej jest znaleźć specjalne miejsce przeznaczone zabawom, zwykle dzieci plączą się pod nogami rodziców, nie mogąc doszukać się własnego kąta. Dowolny projekt domu pozwoli na zorganizowanie dodatkowej przestrzeni. Jako, że aby dotrzeć do części mieszkalnej nie trzeba wspinać się na wysokie piętra, to także najlepsza opcja dla rodzin, w których są obecne osoby niepełnosprawne lub starsze, mające problemy z poruszaniem się. Przeprowadzkę niewątpliwie docenią też domowe zwierzęta – im również w mieszkaniu może być za ciasno.

Jakie dodatkowe pomieszczenia można zaaranżować w domu?

Decydując się na dom, można w nim wyodrębnić kilka dodatkowych pomieszczeń, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Zalicza się do nich np. spiżarnię na przetwory, pokój gościnny, garderobę czy schowek na sezonowe sprzęty i niepotrzebne aktualnie akcesoria. Przydatna jest również piwnica. Można ją zaaranżować w dowolny sposób, nawet jako salę kinową czy pokój towarzyskich spotkań ze stołem bilardowym. Jak widać, własny dom to mnóstwo zalet, a co więcej, jego koszt budowy na przedmieściach jest zbliżony do kosztu zakupu mieszkania w centrum miasta.

Znajdź swój wymarzony projekt domu w EXTRADOM – gwarancja najniższej ceny