Płatki jaglane coraz częściej goszczą na półkach sklepów ze względu na mnóstwo cennych wartości odżywczych jakie zawierają one w swym składzie. Trend opiewający w zdrowe odżywianie z pewnością walnie się do tego przyczynia. Płatki jaglane znajdują zastosowanie w wielu potrawach, a ich obecność na rodzimych stołach staje się rzeczą coraz bardziej naturalną. Jakie właściwości posiadają tytułowe płatki? Dlaczego warto je wdrożyć do codziennego menu i wreszcie jakie zastosowanie kulinarne znajdują? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Płatki jaglane – właściwości

Płatki jaglane podobnie zresztą jak kasza jaglana produkowane są z prosa dzięki czemu mają podobną wartość odżywczą. Przede wszystkim należy odnotować wysoką zawartość witamin z grupy B, które znacznie przyczyniają się do poprawy pracy mózgu poprawiając koncentrację oraz zwiększając możliwości zapamiętywania. W płatkach jaglanych znajdziemy ponadto dużą zawartość witaminy E, która wpływa pozytywnie na kondycję naszej skóry hamując proces starzenia. Pisząc o właściwościach płatków jaglanych nie sposób nie wspomnieć o licznych minerałach, które możemy w nich znaleźć. Do najważniejszych zaliczamy fosfor, magnez oraz potas.

Zastosowanie kulinarne

Zastosowanie płatków jaglanych jest podobne do zastosowania kaszy jaglanej z tą niewielką różnicą, iż płatki są znacznie prostsze i bardziej szybkie w przyrządzaniu. Będą one znakomitą wersją przekąski. Z powodzeniem może stosować je jako jeden ze składników prozdrowotnych ciastek. Płatki z dodatkiem mleka oraz owoców fantastycznie sprawdza się jako forma zdrowego i szybkiego śniadania. Jeśli chodzi o dania główne – mogą one posłużyć jako panierka, nie tylko do mięs, ale także warzyw w kuchni wegańskiej. Szerokie zastosowanie to jeden z głównych walorów tytułowego produktu.

Pozostaje mieć nadzieję, że płatki jaglane wciąż będą się cieszyć dużą popularnością, a nasze nawyki żywieniowe ulegną dzięki nim korzystnym zmianom. Spróbuj tej alternatywy już dziś – satysfakcja gwarantowana!

Nie wiesz jakie konkretnie kupić? Polecamy te płatki jaglane https://kupiec.pl/produkt/platki-jaglane/.