W naszym kraju nie ma długich tradycji zegarmistrzowskich, co jest trudnością dla producentów, którzy w naszym kraju chcą tworzyć zegarki dla swoich klientów. Nie ma polskiego mechanizmu, więc producenci muszą zazwyczaj nabywać je z Szwajcarii czy Japonii. Mimo to w polskich manufakturach pasjonaci tworzą prawdziwe perełki, które doceniane są również w innych krajach i to nie tylko ościennych. O jakich markach mówimy?

Balticus

Balticus to młody mikrobrand założony przez Bartosza Knopa w 2014 roku. Zegarki dotychczas produkowane były w Hong Kongu, lecz od 2017 roku mają być produkowane w Polsce. Modele Grey Seal, Gwiezdny Pył i Helmet Diver naprawdę robią wrażenie. W środku mamy niezawodne mechanizmy japońskiego Citizena, które zabezpiecza szafirowe szkiełko. Firma wykonuje również zegarki na indywidualne zlecenia. Ceny od 1500 do 2300 zł.

zegarek plantwear

fot. materiały nadesłane

Plantwear

Plantwear to polskie zegarki drewniane – wykonane z różnych gatunków drewna, takich jak heban, dąb, palisander czy wenge i produkowane w Polsce. Ze względu na efektowny design, marka ta odniosła spektakularny sukces, a swoje produkty sprzedaje w kilkudziesięciu krajach świata. Korzystna jest również cena ich produktów. Koszt jednego zegarka zamyka się w granicach 300-400 zł. Sprawdź ofertę modnych zegarków męskich wykonanych z drewna na stronie https://plantwear.pl/kategoria/zegarki/

zegarki plantwear

fot. materiały nadesłane

Błonie

Sprzedaj krowę, sprzedaj konie, kup zegarek marki Błonie” – takie hasło reklamowało zegarki polskiej marki, której korzenie sięgały II połowy lat 50. ubiegłego stulecia. Cieszyły się one dużą popularnością, jednak w 1967 roku zakład zamknął swoją działalność. W 2014 roku markę Błonie wskrzesiło dwóch pasjonatów, nadając legendzie polskiej tradycji zegarmistrzowskiej nowy wymiar. Logotyp marki został odświeżony, reaktywowane modele nawiązują stylistyką do swoich poprzedników, a właściciele dbają, aby marka była pełna polskich korzeni. Wszystkie modele są produkowane w edycjach limitowanych. Koszt jednego modelu to ok. 2 000 złotych.

Chronos-Art

Chronos-Art wyróżnia się wśród konkurencji przede wszystkim tym, że jak narazie jest jedyną polską firmą, która w całości zaprojektowała własny mechanizm do zegarka gabinetowego i nadal go produkuje. Wszystkie elementy ich czasomierzy wykonywane są w naszym kraju, dlatego na czasomierzach umieszczony jest napis „Made in Poland”. Piękne projekty naprawdę zwracają uwagę!

Pozostałe marki

Gerlach, Leon Prokop, Osin, Vratislavia Conceptum, Polpora, Xicorr – to kolejne polskie marki produkujące zegarki. Wszystkie produkują czasomierze wyróżniające się zarówno pięknym wzornictwem, jak i doskonałą jakością. Pamiętajmy, że wybierając polskie produkty, wspieramy naszą gospodarkę – dlatego jeśli chcemy kupić zegarek, sprawdźmy również ofertę naszych producentów, zanim ,zdecydujemy się na konkretny model znanej marki zagranicznej.

drewniany zegarek

fot. materiały nadesłane