Delikatne i niezbyt gęste włosy to problem wielu osób, które szukają sposobów na to jak zagęścić rzadkie włosy.

Wśród sposobów, które pomogą w tym kłopotliwym problemie znaleźć można wiele rozwiązań, a wśród nich jest wizyta u specjalisty jakim jest lekarz trycholog, który może pomóc w przypadkach w których nagle nasze włosy zaczęły wypadać czy też wyraźnie tracić na objętości. Jego pomoc pozwala dobrać odpowiednią kurację, która będzie szansą na odzyskanie gęstych i zdrowych włosów. Warto udzielić lekarzowi wszystkich informacji, bowiem często nawet drobiazgi ujęte w wywiadzie lekarskim mogą pomóc skutecznie znaleźć sposób na zagęszczenie rzadkich włosów.

Innym sposobem na wzmocnienie włosów i dodanie im gęstości i objętości są maseczki na włosy, które wykonane z jajek, drożdży czy siemienia lnianego pomogą intensywnie odżywić włosy, dokarmić je proteinami, a to z kolei sprawi, że zyskają one solidnie na objętości. Przy rzadkich i delikatnych włosach, sposobem na dodanie im gęstości jest stosowanie odpowiednich kosmetyków jak szampony, a jeżeli przykładowo nasze kosmyki się przetłuszczają, doskonałe będą szampony ziołowe, które odświeżają je i unoszą delikatnie u nasady, co pozwala osiągnąć lepszy efekt. Ważną kwestią jest dobieranie kosmetyków zwracając uwagę na ich skład, bowiem niektóre detergenty zawarte w nich mogą uszkadzać delikatne włosy.

wypadanie włosów

fot. materiały nadesłane

Poza maskami i szamponami, warto postawić na płukanki, które stanowią świetny sposób na zagęszczanie rzadkich włosów. Ich stosowanie dodaje kosmykom blasku oraz optycznie dodaje im objętości. Świetną opcją dla osób z rzadkimi włosami, jest również zagęszczenie ich za pomocą kosmetyków jak te dostępne na drhair.pl. Wykorzystujące nanowłókna preparaty są szybkim sposobem na dodanie włosom gęstości i objętości, dzięki czemu już podczas właściwych kuracji wspomagających zagęszczenie włosów możemy doraźnie poprawiać ich wygląd. Zaletą kosmetyku jest to, że dostępny jest w szerokiej gamie odcieni, dzięki czemu, można skutecznie zwiększyć objętość czupryny, a przy okazji będzie to efekt prezentujący się naturalnie i bardzo estetycznie.

W poszukiwaniu objętości i zagęszczenia rzadkich włosów, warto postawić także na dobrą fryzurę. Doskonale dopasowane cięcie, dodaje cienkim i rzadkim włosom pięknego wyglądu, a dobry fachowiec pomaga dobrać uczesanie tak, aby objętość włosów była jak najbardziej korzystna i efektowna.