Wyjazdy studenckie to idealna sposobność do poznania nowych osób, wśród których być może znajdziemy przyjaciół na całe życie. Jednak jeżeli z natury jesteśmy nieśmiali, to pomimo wybrania się na taki wyjazd, możemy czuć skrępowanie przy tylu obcych ludziach. Poznaj więc najlepsze triki, dzięki którym szybko poznasz nowych kumpli!

1. Zapisz się do sekcji organizacyjnej

To jeden z najlepszych sposobów na wkupienie się w łaski towarzystwa – potwierdzają to organizatorzy z firmy Taksidi, zajmującej się kompleksowymi wyjazdami studenckimi. Zazwyczaj na każdym tego typu wypadzie szuka się osób, które będą pomagać organizatorom ogarnąć towarzystwo. Będziesz zapoznany z planem dnia oraz opiekunami grupy, a więc każdy mający jakąś sprawę będzie zwracał się najpierw do Ciebie. Nie dość, że dzięki temu szybko poznasz większość osób, to jeszcze wszyscy będą chcieć trzymać się z kimś, kto zna wszystkich. Więc lepiej jak najszybciej zapamiętuj imiona!

2. Kumpel z pokoju

Pierwsze przyjaźnie nawiązuje się już z osobami, z którymi się nocuje. Nie bój się przywitać, a potem zapytać skąd są i co będą studiować – jeżeli to co Ty, to być może będziecie w jednej grupie? Jeżeli przywiozłeś coś smacznego z domu to koniecznie poczęstuj – przez dobrą kuchnię można dużo zdziałać. Czego zdecydowanie nie robić? Nie próbować się rządzić i ustalać zasad, które nie będą pasowały wszystkim. Także niemile widziany jest bałagan czy zbyt długie zajmowanie łazienki (wbrew pozorom to ostatnie nie dotyczy tylko pań).

3. Służ pomocą

Jeżeli widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy – wyciągnij dłoń, a na pewno odwdzięczy się miłym słowem. Jeżeli Tobie ktoś udzieli pomocy to podziękuj i w ramach rewanżu możesz zaproponować wspólne piwo czy obiad. Zazwyczaj nikt nie odmawia. Bycie koleżeńskim zawsze jest mile widziane, a takie małe gesty mogą być początkiem ciekawej znajomości.

4. Nie siedź w pokoju

Impreza integracyjna trwa w najlepsze, a Ciebie brakuje, bo nie lubisz tańczyć? Błąd! Jest to dobra okazja, żeby się tego nauczyć. Siedzenie w pokoju spowoduje, że przykleisz sobie łatkę „kanapowca”, czyli osoby nudnej i przewidywalnej. Idź na dyskotekę – często odbywają się one na plaży czy w klubie i jest tam pełno miejsca do zwykłego siedzenia i rozmawiania. Przy barze zawsze możesz nawiązać rozmowę, pytając o wrażenia z wyjazdu. Być może okaże się, że nawet nie będziesz musiał zbytnio wykazywać się swoimi popisami tanecznymi, a impreza będzie bardzo udana.

5. Zorganizuj gry

Wieczorami często osoby szukają sposobu, aby wyciszyć się i chwilę odpocząć. Są też ludzie bardziej skorzy do różnych gier czy zabaw w mniejszym gronie, np. w pokoju. Może to być gra w karty, w kalambury czy skojarzenia. Jeżeli będziesz wcześniej przygotowany, np. będziesz posiadał ciekawe aplikacje, to prawdopodobnie zostaniesz wytypowany na mistrza gry, który musi pilnować zasad i rozmawiać ze wszystkimi. Zawsze też możesz na drugi dzień zapytać czy ktoś będzie chciał się odegrać czy zrewanżować.

Wyjazdy studenckie czy też młodzieżowe są dobrą okazją do nawiązania nowych znajomości Jednak nawet najbardziej nieśmiała osoba musi się w sobie przełamać i okazać minimum inicjatywy. Gry, zabawy i dyskoteki są idealnym miejscem, aby podjąć rozmowę i zakumplować się.