W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na wykorzystanie ścian. Często jednak nie zdajemy sobie z tego sprawy i nie wykorzystujemy w pełni ich ogromnego potencjału aranżacyjnego. Umiejętnie zagospodarowane ściany, wraz z podłogą oraz innymi elementami wystroju, mogą stworzyć wnętrza o niepowtarzalnym klimacie.

Obecnie na rynku istnieje wiele pomysłowych rozwiązań w kwestii aranżacji ścian. Jednym z nich są dekoracyjne kamienie wewnętrzne proponowane przez polskiego producenta Incana, który stał się liderem w produkcji systemów dekoracji ściennej, zdobywając liczne nagrody i odznaczenia na targach budowlanych. Naturalne kolory i nieregularna powierzchnia kamieni ozdobnych sprawiają, że do złudzenia przypominają one prawdziwe. Dzięki temu idealnie wpasowują się w aktualne trendy, które inspirowane są naturą. Kamienie dekoracyjne otwierają wiele możliwości aranżacyjnych. W zależności od wybranego modelu można za ich pomocą ocieplić klimat pomieszczenia lub nadać mu bardziej surowy charakter, a także je unowocześnić. Świetnie prezentują się w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach jako wykończenie pojedynczej ściany lub jej fragmentu. Nic więc dziwnego, że kamienie Incana tak bardzo przypadły do gustu zarówno profesjonalnym projektantom wnętrz, jak i amatorom.

Nowoczesne wykończenie nawet na zewnątrz!

Kamienie ozdobne Incana wykonywane są wyłącznie z naturalnych komponentów, dzięki czemu są w pełni bezpieczne i przyjazne środowisku naturalnemu. Wysoka jakość surowców zapewnia im również odporność na wilgoć i działanie czynników atmosferycznych. Dlatego z powodzeniem można je zamontować we wszystkich typach pomieszczeń, a także na zewnątrz, pokrywając nimi elewacje, pojedyncze filary czy kominy. Nie ma więc żadnych ograniczeń w kwestii miejsca montażu ani wielkości powierzchni.

Wykończenie płytkami Incana jest zdecydowanie łatwiejsze niż za pomocą prawdziwych kamieni czy cegieł. Nie wymagają one żadnej dodatkowej obróbki ani specjalistycznych narzędzi dla uzyskania oczekiwanego efektu. Już w momencie zakupu otrzymujemy produkt gotowy do montażu. Ponadto, kamienie Incana są znacznie lżejsze od naturalnych, a do ich położenia potrzeba jedynie odpowiedniego kleju. Nie potrzebna jest zaprawa murarska ani specjalistyczna wiedza.

Cztery kolekcje – różne style!

wykończenie płytkami

fot. materiały nadesłane

Firma Incana, poprzez szeroką gamę oferowanych kamieni ozdobnych na ścianę daje możliwość stworzenia dużej ilości oryginalnych aranżacji. W ofercie znajdują się kamienie, płytki oraz cegły podzielone na cztery kolekcje (Decor, Prestige, Stone, Brick). Produkty z serii Decor oraz Prestige cechuje unikatowy wygląd oraz nieregularne kształty. Idealnym przykładem jest model Incana Sierra, który został wykonany z dbałością o każdy szczegół, dając wrażenie nieregularnej powierzchni ułożonej z tysięcy cieniutkich kamiennych pasków, których odpowiednie oświetlenie nadaje im luksusowy charakter. Kolekcje Stone i Brick doskonale sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Naturalne kształty i kolory modelu Incana Alaska sprawiają, że jest on chętnie wykorzystywany przez projektantów wnętrz ze względu na obecnie panujące trendy. Z kolei za pomocą ozdobnych kamieni na ścianę takich jak Incana Arnhem Rosso, świetnie imitujących starą, ręcznie formowaną cegłę, można stworzyć efekt bardzo wyrazistego muru, nadając pomieszczeniom surowy, industrialny klimat. Świetnie będą prezentować się również na zewnątrz, zdobiąc elewacje czy kolumny. Dodatkowo tworzą one również warstwę izolacyjną na dekorowanym budynku.

Możliwości i sposobów wykończenia ścian za pomocą wewnętrznych kamieni dekoracyjnych jest wiele. Projektanci mają więc duże pole do popisu, aby wkomponować je w aranżacyjną rzeczywistość i nadać wnętrzom nowoczesnego charakteru.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Kamienie-Incana.com.pl