Nowoczesny hotel to taki, który swoim gościom zapewnia nie tylko dach nad głową nocą, wygodne łóżko do spania i jedzenie, ale spełnia wszelkie ich oczekiwania. Hotele XXI wieku to placówki ‘wielobranżowe”, które poza tradycyjnymi usługami hotelarsko-gastronomicznymi zajmują się organizacją imprez okolicznościowych, przyjęć, konferencji czy bankietów.

Zmianę roli hoteli i tego, jaką rolę pełnią widać bardzo dobrze w dużych ośrodkach hotelowych, zlokalizowanych w atrakcyjnych odległościach od dużych aglomeracji miejskich. Świetnym tego przykładem jest Hotel Ossa Congress&Spa, który stanowi modelowy przykład tego, jak swoim gościom urozmaicić czas – takim, którzy wybierają się na leniwy urlop, który chcą spędzić w gwarantującym wszelkie wygody i rozrywki hotelu oraz tym, którzy do hotelu przybyli do pracy.

Bo nowoczesny hotel to nie tylko sypialnia połączona ze stołówką, ale także świetnie wyposażone sale konferencyjne, które przyciągają gościa biznesowego, obszar rekreacyjny, który doskonale nadaje się na większe imprezy plenerowe – bankiety, przyjęcia czy bardziej luźne grillowiska, a także strefa przeznaczona wyłącznie do relaksu. Tego aktywnego – jak wypożyczalnie sprzętu sportowego czy profesjonalna kadra instruktorska – jak i bardziej spokojnego w centrum Spa&Wellness. Nowoczesny hotel to także taki, który pobyt wyjazdowy stara się swoim gościom możliwie ułatwić, umilić i uatrakcyjnić. Służą do tego atrakcyjne weekendowe pakiet wyjazdowe, które często związane są z udziałem w interesujących wydarzeniach takich jak warsztaty tematyczne, szkolenia, koncerty czy spektakle, a także animacje – te dla dorosłych jak i dzieci.

I hotel zlokalizowany w niewielkiej wsi Ossa, w powiecie Rawskim w woj. łódzkim w model ten wpisuje się doskonale. Nie tylko dba on o zaspokojenie na najwyższym poziomie podstawowych potrzeb – hotel oferuje bowiem ponad 500 komfortowych pokoi oraz szereg restauracji i barów – ale przede wszystkim stara się, aby goście nie mieli szansy się nudzić. Jednym ze szczególnie interesujących pomysłów jest specjalna oferta spa skierowana do najmłodszych gości. Zaproszenie dzieci do udziału w sesjach spa pozwala zrelaksować się przede wszystkim ich mamom, które wreszcie nie muszą zastanawiać się nad tym, co zrobić z pociechą na czas masażu czy zabiegu kosmetycznego.

Hotele takie jak Ossa są więc swoistą orkiestrą – ogromna różnorodność usług sprawia, iż ta sama piosenka brzmi całkowicie inaczej, gdy zagrana jest przez zespół grający na wielu różnych instrumentach. Zarówno takich, które sprawiają, że nasze zmysły ulgają pobudzeniu, jak i tym, które pozwalają na przyjemny, spokojny odpoczynek. Pierwszą zasadą nowoczesnego hotelu jest bowiem sprawienie, iż goście czują się, jakby byli centrum jego zainteresowania. Bo właśnie tym w istocie są!