Sushi, czyli przysmak, który przywędrował do nas z Japonii, nie należy do najtańszych dań. Ceny w sushi barach często są sporą barierą dla mniej zasobnych portfeli. Co jednak kiedy w domowym budżecie pustki, a przychodzi chęć na smaczną japońską przekąskę? Rozwiązaniem mogą być gotowe zestawy sushi w sklepach. Jednak czy warto się na nie zdecydować?

Niższa cena

Główną zaletą pakowanych zestawów jest przede wszystkim niska cena. Za średniej wielkości box w popularnych supermarketach można zapłacić ok. 13-16 złotych, co w porównaniu z cenami w sushi barach wynosi niewiele. Dlatego zakup takiego dania jest opłacalnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą wydawać na obiad kilkuset złotych. Co więcej, to też dobry pomysł dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji do spróbowania sushi – nawet jeżeli okaże się, że danie nam nie smakuje, nie będzie szkoda go wyrzucić. Japońska potrawa jest bowiem dość charakterystyczną przekąską, dlatego przeciwnikom smaku surowej ryby z pewnością nie przypadnie do gustu.

Jakość sushi w sklepach

Dobra jakość nie zawsze idzie w parze z niską ceną. Niestety, wiele zestawów dostępnych w sklepach jest niskiej jakości i często ich zakup może skończyć się nie tylko zmarnowanymi pieniędzmi, ale też problemami zdrowotnymi. Jedzenie nieświeżej surowej ryby może skończyć się nieprzyjemnie dla fana japońskich smaków, dlatego wybór gotowego zestawu powinien być przemyślany. Na jakie zestawy sushi warto się zdecydować? Po pierwsze, zawsze należy patrzeć na skład produktu – im więcej sztucznych dodatków, tym gorzej dla samego dania. Po drugie, ważna jest firma, która odpowiada za produkcję zestawu – w niektórych sklepach można znaleźć sushi przygotowywane przez sushi bary, co świadczyć będzie nie tylko o lepszej jakości dania, ale także pewności użytych do jego przyrządzenia składników. Przykładem dobrej jakości gotowych zestawów sushi w sklepach są te dostarczane przez Sushi-tokyo (więcej o gotowych zestawach można dowiedzieć się, odwiedzając stronę http://www.sushi-tokyo.pl/zestawy-3). W takim boxie poza sushi można znaleźć sos sojowy, pastę wasabi, marynowany imbir i pałeczki. Zarówno warzywa, ryż, jak i ryba są estetycznie podane, a kawałki warzyw i ryby są sporej wielkości, co sprawia, że zestaw ten wypada o wiele korzystniej niż inne rozwiązania dostępne na rynku.

Tańsze nie znaczy gorsze

Decydując się na zakup gotowego zestawu sushi, trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze będzie on najwyższej jakości. Naturalnie można trafić na dobre boxy (takie jak wspomniane Sushi-tokyo), a dodatkowo w niższej cenie, na którą może pozwolić sobie więcej osób. Na szczęście zmieniające się standardy żywności dostępnej w supermarketach coraz mocniej wpływają na jakość oferowanych produktów, stąd często nawet w popularnych dyskontach da się odnaleźć gotowe rozwiązania o przyzwoitym smaku.