Wybierasz się na narty, a za kraj docelowy obrałeś naszego południowego sąsiada: Czechy? Koniecznie zobacz, które miejsca warto wybrać i dlaczego. Poznaj najlepsze stoki dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Przeczytaj o ich zaletach i zdecyduj, gdzie pojedziesz w tym roku. A może podzielisz urlop na części i odwiedzisz więcej czeskich miejscowości?

Dlaczego warto wybrać Bedřichov?

Bedřichov to wioska idealna dla miłośników ciszy i spokoju. Znajduje się w znacznej odległości od głównych dróg, ale również w oddaleniu od popularnych kurortów narciarskich. Możesz liczyć tam na warunki kameralne. Znajduje się w dolinie w Górach Izerskich – zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane!

W wiosce Bedřichov trasy narciarskie są łagodne i szerokie, wprost idealne dla początkujących narciarzy i snowboardzistów, a także rodzin z dziećmi. Na stokach znajdują się wyciągi orczykowe z minimalnymi kolejkami, dzięki czemu naprawdę możesz pojeździć i się wyszaleć. Po wysiłku zjesz pożywny, tradycyjny czeski posiłek w urokliwej gospodzie.

Przed wyjazdem na narty do Czech koniecznie zadbaj o ubezpieczenie sportowe. Bez względu na to, czy dopiero się uczysz, czy jesteś profesjonalistą, nie przewidzisz wypadku. Lepiej uniknąć przykrych niespodzianek i niepotrzebnych wydatków. Sprawdź, co powinno obejmować dobre ubezpieczenie na narty i snowboard: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-narty-i-snowboard/.

wyciąg narciarski

fot. shutterstock.com

“Po drugiej stronie Śnieżki”

Masz słabość do Śnieżki, którą zdobyłeś już niezliczoną ilość razy? Możesz ją podziwiać, zjeżdżając na stokach w wiosce Mała Upa. Podobnie do Bedřichova zapewnia kameralne warunki, spokój i przyjemną ciszę. Mało tego! W małej Upie zachwycisz się tradycyjną zabudową, m.in. starymi schroniskami.

Mała Upa położona jest bardzo wysoko, a także blisko granicy z Polską – blisko przełęczy Okraj. Składa się z dwóch kompleksów wyciągów narciarskich, które można zaliczać naprzemiennie, zwłaszcza że łączy je wygodna i bezpłatna komunikacja (bus). To dobre miejsce dla początkujących oraz średniozaawansowanych.

zjazd na nartach

fot. shutterstock.com

Benecko – opcja dla zaawansowanych narciarzy

Na koniec przygotowaliśmy coś dla osób, które na nartach lub snowboardzie jeżdżą od dawna i radzą sobie bardzo dobrze. W położonej na południe od Karkonoszy stacji Benecko znajdziesz wiele wyciągów mniejszych i ćwiczebnych – trenują tam dzieci – ale również osobny stok z czarną trasą przeznaczoną dla doświadczonych sportowców.

Zaawansowani narciarze mogą się też wyszaleć w Mostach koło Jabłonkowa. Tam do dyspozycji sportowców przeznaczono aż cztery wyciągi z przeszło dwoma kilometrami tras. Ich stopień jest urozmaicony – każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet amatorzy narciarstwa biegowego, którzy docenią aż 40 km tras biegowych.

Raz jeszcze przypominamy, byś przed wyjazdem wykupił ubezpieczenie narciarskie! Przyda się wysoka ochrona kosztów leczenia (min. 30 tys. euro), OC, NNW, a za granicą koniecznie Assistance. Masz nowy sprzęt? Wykup ochronę sprzętu sportowego. Możesz ubezpieczyć także elektronikę, jeżeli na wyjazd zabierasz kamerę, aparat czy laptop.