Buty Emu są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych modeli na świecie. Każdy, kto choć raz skusił się na parę oryginalnych botków z wełny z merynosów, wie, że komfort ich noszenia jest nieoceniony. Jak to się stało, że z lokalnego rynku w Australii trafiły na szczyty list ponadczasowych klasyków całego świata mody?

Jakość przede wszystkim

Historia Emu pokazuje, że ich twórcy w ogóle nie spodziewali się takiego rozwoju sytuacji. Botki o charakterystycznym kształcie, które swojego designu nie zmieniają od wielu lat, zostały stworzone dla australijskich surferów, którzy potrzebowali wygodnych jak kapcie butów, zachowujących optymalną temperaturę stóp. Idealnym tworzywem okazała się ogólnie dostępna w tamtych rejonach świata wełna z owiec o nazwie merynos. Dziś rozpoznawalna jest na całym świecie przez swoje wyjątkowe właściwości utrzymywania ciepła. Wnętrze buta Emu to miękka wyściółka, która sprawia, że nasze stopy zimą nie marzną i jest im nad wyraz wygodnie. Dodatkowym udogodnieniem jest zewnętrzna powłoka modeli butów tej marki, która jest wykonana z wodoodpornej skóry. To dlatego cena oryginalnych Emu jest wyższa, niż tych, które możemy kupić w każdej sieciówce. Płacimy przede wszystkim za wysoką jakość wykonania i użytych materiałów.

brązowe emu

fot. materiały nadesłane

Buty celebrytów

Fenomen Emu jest wciąż wielką zagadką nawet dla stylistów. Buty te faktycznie zostały stworzone głównie po to, by zapewniać ponadprzeciętną wygodę oraz komfort, a nie by świetnie wyglądać. Okazało się, że właśnie za to pokochały je gwiazdy. Zdjęcia aktorek z planów czy celebrytów na spacerach z psami właśnie w butach Emu obiegły cały świat, który zaczął się na nich wzorować. Surferskie kapcie w błyskawicznym tempie zdobyły status miejskiego klasyka, a najlepszym dowodem ich sukcesu jest ogromna ilość kopii dostępnych dziś w każdej sieciówce, a nawet w supermarketach! Szukając oryginalnych Emu sprawdźcie sklep internetowy Galeria Marek.

srebrne emu

fot. materiały nadesłane

Ponadczasowy, zimowy fenomen

Te ultra wygodne i super trwałe botki tak bardzo zakorzeniły się w naszym obrazie zimy, że nic nie jest w stanie zrazić nas do ich noszenia. Mimo że ciągle pojawiają się na listach najbardziej antyseksownych ubrań wszechczasów, a zestawienie ich w efektowne stylizacje jest trudne, szczególnie jeśli nie mamy wzrostu i figury modelki. Komfort, który Emu zapewniają jest po prostu niezastąpiony i dlatego nosimy je tak chętnie.