Dubaj to miasto, które uznawane jest za jeden ze współczesnych cudów świata. Miasto, które w ciągu zaledwie paru dekad zmieniło się z ulokowanej na pustyni osady w tętniącą życiem, supernowoczesną metropolię, wokół której znajdują sztuczne wyspy, to miejsce zapierające dech w piersiach zarówno turystom, jak i osobom przybywającym tam w celach biznesowych. A ile kosztuje lot w to miejsce? Nie jest to wydatek, na który nie byłoby Cię stać!

Podróż do Dubaju – jak się przygotować i ile kosztuje?

Podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie wymaga posiadania wizy pod warunkiem, że nie planuje się tam pobytu dłuższego niż 90 dni. Sama podróż do Dubaju to koszt biletu lotniczego. Jak można sprawdzić to w serwisie Fru.pl, ceny za bilety tam i z powrotem to nawet mniej niż 750 złotych! Tyle właśnie kosztuje bezpośredni lot na trasie Katowice-Pyrzowice do międzynarodowego portu lotniczego Dubaj-Al-Maktum, który położony jest 37 km na południowy zachód od centrum miasta. Warto zapoznać się z ofertami, ponieważ są i znacznie droższe i dłuższe loty – na przykład kosztujące 2,8 tysiąca złotych i zajmujące aż 29 godzin! Skąd ta różnica? Otóż wymieniony lot z Pyrzowic jest bezpośredni, a te dłuższe wymagają jednej, czasem dwóch przesiadek. Czas podróży wydłuża znacznie okres oczekiwania między jednym a drugim lotem.

Ile zabrać ze sobą pieniędzy?

Nie ma co ukrywać, że ceny w Dubaju nie zaliczają się do najniższych, jednak dosłownie na każdym kroku można napotkać luksusy. O tym, ile należy zabrać ze sobą pieniędzy, można dowiedzieć się, sprawdzając ceny w hotelach na ich stronach online, a także czytając blogi podróżników i turystów, którzy przebywali w tym mieście. Nie należy się obawiać, że ceny w Dubaju okażą się mordercze – oprócz drogich sklepów, restauracji i hoteli istnieją także ich tańsze odpowiedniki. Dobrze jednak przygotować sobie większy zapas środków, aby czuć się tam naprawdę dobrze.

Kiedy lecieć do Dubaju?

W mieście takim jak Dubaj, pogoda w lecie to fale upałów pomiędzy 30 a 40 stopniami Celsjusza, a w zimie temperatura nie spada poniżej 10 stopni. Jeśli jest się miłośnikiem opalania, najgorętsze miesiące będą jak znalazł, jeśli jednak woli się aktywniejsze formy wypoczynku, wówczas najlepiej lecieć tam na wiosnę lub jesień. Rejon ten jest nastawiony na turystów, jednak obowiązuje w nim cały czas prawo zwyczajowe szariatu, a więc kobiety nie powinny odsłaniać ramion i kolan. Podczas pobytu na plaży panie powinny mieć na sobie dwuczęściowe bikini. Ponieważ w rejonie, gdzie znajduje się Dubaj, pogoda jest mniej więcej cały czas podobna, warto zabrać ze sobą stroje jasne, które przepuszczają powietrze – pozwoli to na chronienie się przed skutkami upałów.