Duże odległości portów lotniczych od centrów miast powodują, że wielu z nas zadaje sobie pytanie – czym tam pojechać. Wybór odpowiedniego sposobu dojazdu jest istotny, bo może zdecydować o tym, czy dotrzemy na czas i czy nie będziemy mieli dodatkowych, niepotrzebnych przygód po drodze.

Komunikacja miejska

Pociąg i autobus to dobra opcja dla tych, którzy nie posiadają wielu bagaży. Lotniska są zwykle bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta, a autobusy jeżdżą często, dlatego nie ma problemu z dotarciem na określoną godzinę. Za przykład niech posłuży Warszawa – na Lotnisko Chopina dojeżdżają 4 linie autobusowe (plus jedna nocna), a także pociągi SKM i Kolei Mazowieckich. Co jednak, kiedy posiadamy zbyt wiele walizek podróżnych i taka podróż autobusem czy pociągiem byłaby prawdziwą męką?

Wynajem auta, taksówki

Mało formalności, szybki dojazd pojazdu we wskazane miejsce, duży wybór – wszystko to sprawia, że wynajem samochodu jest bardzo wygodny i sprawdza się zarówno w przypadku dojazdu do portu lotniczego, jak i transportu z lotniska. Jest alternatywą dla komunikacji miejskiej w sytuacji, kiedy mamy dużo bagaży, podróżujemy z partnerem biznesowym albo po prostu cenimy sobie wygodę.

Własny samochód

Nikt, kto posiada własne auto, nie zastanawiałby się nad sposobem dotarcia na lotnisko, gdyby nie problem pozostawienia samochodu. Często wylatujemy bowiem na kilka-kilkanaście dni, a mało kto może pozwolić sobie na usługi szofera, który odwiezie auto do garażu. Tutaj naprzeciw naszym potrzebom wychodzą przylotniskowe parkingi lotniskowe parklot, które są ogólnodostępne i kosztują niewiele. Ceny zaczynają się już od 36zł za 7 dni w Modlinie https://www.parklot.pl/pl/parkingi-lotnisko-modlin/ czy 45zł w Rębiechowie – Parking Gdańsk https://www.parklot.pl/pl/parkingi-lotnisko-gdansk/. Wystarczy kilkadziesiąt złotych, aby zapewnić swojemu samochodowi pełne bezpieczeństwo – na monitorowanym terenie i przy nadzorze pracowników ochrony. Co więcej, po zaparkowaniu pojazdu masz możliwość skorzystania z busa, który zawiezie cię wraz z bagażami prosto pod terminal. To szybkie, wygodne i bezproblemowe.

A co jeśli nie będzie gdzie zaparkować? O to nie trzeba się martwić, bowiem miejsce dla swojego samochodu można zarezerwować wcześniej – również na dłuższy termin.

sprawdź także: http://lca.pl/moto/legnica,news,62064,Jak_spakowa_baga_do_samolotu_.html