Aktualnie coraz części samochodowe zamawiane są on-line. Do wyboru mamy szeroką gamę sklepów, zarówno tych oficjalnych, jak i oferujący części różnych marek w jednym miejscu. Co więcej, możemy zamawiać je na aukcjach internetowych czy za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Czy jednak zawsze opłaca się kupować części on-line?

Lusterko, nowe żarówki, filtry, akumulatory, felgi czy opony – to tylko niektóre elementy, które zakupimy w internecie. Wybór jest bardzo szeroki i właściwie w kilka chwil możemy wyszukać takie komponenty, które potrzebne są do naszego pojazdu. A to wszystko całkowicie bez konieczności wychodzenia z domu. Nic więc dziwnego, że obecnie kupowanie części i akcesoriów samochodowych przez internet ma tak wielu zwolenników. Zanim jednak przystąpimy do złożenia zamówienia on-line, warto sprawdzić, czy to rzeczywiście dobra opcja.

Uwaga na podróbki i oszustów!

Kupowanie części jest bardzo łatwe, ale musimy pamiętać o tym, że nie zawsze sprzedający oferuje komponenty oryginalne. Czasami może sprzedawać te używane, natomiast reklamować je jako nowe. Co więcej, nadal zdarza się, że sprzedający po prostu znika z naszymi pieniędzmi – taki problem dotyczy głównie kupujących na aukcjach i przez ogłoszenia. Wobec tego zawsze powinniśmy poświęcić swój czas na sprawdzenie, czy osoba lub sklep, od których chcemy zakupić komponenty, są godne zaufania.

Warto kupować w sklepach dealerskich on-line

Zdecydowanie najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest składanie zamówień w sklepach dealerskich, które są autoryzowane i oferują wyłącznie oryginalne, sprawdzone części i akcesoria. Takie sklepy działają obecnie przy wielu salonach dealerskich oraz ASO, przykładowo wtedy, gdy będziemy chcieli kupić części do Forda – Warszawa to miasto, gdzie kupimy je u dealera, ale możemy też zamówić je on-line.

Polecamy części do Forda w Warszawie Auto Plaza

Podsumowując, jeżeli chcemy kupować części samochodowe przez internet, zawsze powinniśmy dobrze zapoznać się z ofertą oraz samym sprzedającym, aby mieć pewność, że kupujemy całkowicie bez ryzyka!