Coraz więcej osób kupuje przez Internet. Dotyczy to m.in. branży motoryzacyjnej. Zapracowani, zmęczeni, po prostu wolimy usiąść przy komputerze i na spokojnie zamówić potrzebne części do auta. Czy warto? Zdecydowanie tak, a o to kilka największych zalet zakupów części samochodowych online.

Zacznijmy może od tego, że zakupy w sieci to zdecydowanie najwygodniejszy sposób robienia zakupów. Nie musimy wychodzić z domu, stać w korkach, kolejkach… Po prostu siadamy na kanapie, kilka kliknięć i możemy w końcu odpocząć. Internetowy model zakupów jest szczególnie pomocny, gdy pogoda za oknem nie sprzyja wycieczkom po sklepach.

Ile można zaoszczędzić kupując części online?

Dużo, bo niekiedy nawet do 40 proc. ceny w sklepach stacjonarnych. Niezależnie od tego, jakiej części do auta szukamy: klocki hamulcowe, amortyzatory, filtry samochodowe… – w sieci zdecydowanie kupimy je taniej. Ponadto oszczędzamy także czas i możemy zamówić potrzebne części samochodowe, kiedy tylko chcemy – przed snem, w pracy lub podczas śniadania. Wystarczy kilka minut.

Czy kupowanie w sieci jest bezpieczne?

Tak, pod warunkiem, że zachowamy zdrowy rozsądek. Zanim zdecydujemy się na zakup zamiennika w sieci, upewnijmy się, że kupujemy z pewnego źródła – sprawdźmy historię sklepu, opinie innych użytkowników. Im więcej pozytywnych komentarzy, tym rzecz jasna lepiej i bezpieczniej. Obawiać nie powinniśmy się z kolei form płatności i dostawy. Dla przykładu, wypowiedź jednego ze specjalistów lidera sprzedaży w Polsce, sklepu z częściami iParts.pl:

Naszym Klientom oferujemy kilka form płatności, m.in. tradycyjnym przelewem, płatność kartą lub przez paypal. Z kolei Klienci, którzy wolą zapłacić po odbiorze przesyłki mogą wybrać model płatności za pobraniem. Koszty dostawy także obniżyliśmy do minimum, a przy większym zamówieniu można je zminimalizować do zera. Wszystko po to, by polskim kierowcom i specjalistom z branży motoryzacyjnej kupowało się łatwiej, szybciej i przyjemniej.

Czy wybór zamienników jest większy?

Zdecydowanie tak. Internet to w końcu medium, które gromadzi w jednym miejscu wszystkie sklepy motoryzacyjne, które zdecydowały się uruchomić sprzedaż online. Możemy więc przebierać w ofertach, porównywać ceny i wybierać te sklepy, które najbardziej odpowiadają naszym wymaganiom.

Szeroki wachlarz części zamiennych to także ogromny plus z punktu widzenia dostępności danej części do auta. Nierzadko zdarza się, że mechanik poszukuje dla klienta trudno dostępnego zamiennika. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że w jednym z motoryzacyjnych sklepów internetowych w końcu znajdziemy ten podzespół.

Tego samego nie można powiedzieć z kolei odnośnie tradycyjnego modelu zakupów. Placówki stacjonarne posiadają zwykle na stanie tylko najbardziej popularne części, a resztę pod zamówienie – jeżeli w ogóle. Ponadto duży minus stanowić będzie odwiedzenie wszystkich lokalnych sklepów stacjonarnych, co zajęłoby nam zbyt wiele czasu. Kupujmy więc części w Internecie, bo warto.