Wakacje all inclusive w Egipcie – jedzenie i drinki bez ograniczeń, atrakcje hotelowe w cenie wycieczki, nic tylko korzystać ile dusza zapragnie. Jednak jeśli się dobrze zastanowić, to co właściwie kryje się pod tajemniczym all inclusive w Egipcie?

Jedz, pij i… popuszczaj pasa

To, że możesz jeść bez ograniczeń, nie oznacza, że naprawdę warto napychać się bez granic i całe wakacje spędzić na lekkim rauszu. Wykorzystaj tę możliwość na delektowanie się lokalnymi specjałami, za które normalnie trzeba sporo zapłacić. Podobnie z alkoholem – zamiast pić piwo, którego i w Polsce jest pod dostatkiem, skorzystaj z okazji, by popróbować nietuzinkowych i niekoniecznie tanich trunków.

Spaceruj po plaży

Plaże egipskie nie są ani trochę podobne do polskich. Przede wszystkim na spacer udaj się wcześnie rano, lub późnym popołudniem, inaczej ryzykujesz spore poparzenia słoneczne. Nie wahaj się iść samym brzegiem, woda w morzu jest cieplejsza, niż myślisz.

Zajrzyj pod wodę

Podwodny świat w egipskich morzach to coś więcej niż piach i połamane muszle. Wypożycz sprzęt do nurkowania i popływaj w towarzystwie kolorowych rybek i innych morskich żyjątek. W Morzu Czerwonym możesz podziwiać piękną rafę koralową porównywaną czasem z Wielką Rafą Koralową.

Wsiądź na wielbłąda

O tę rozrywkę w Polsce trudno. Nawet jeśli znajdziemy wielbłąda, na którego uda nam się wsiąść, nie znajdziemy pustyni, po której mógłby nas wieźć. Jeśli boisz się wielbłądów, może skorzystasz z alternatywnej opcji – w Egipcie można jeździć po pustyni także na koniach. Pamiętaj to pustynia – tu koń może galopować naprawdę szybko. Niektórzy miłośnicy jazdy konnej marzą o takim braku ograniczeń.

Quadem przez pustynię

Ryk silników, piach w zębach, prędkość ile fabryka dała i dynamicznie zmieniający się krajobraz pustyni, co może być piękniejsze? Nieprawdą jest, że pustynia to piachy rozciągnięte płasko aż do horyzontu. Nie wierzysz? Wsiądź na quada i w drogę! To znaczy na bezdroża, na pustyni ciężko o siatkę ulic.

Skorzystaj z atrakcji hotelowych

Aquapark, basen, siłownia, jacuzzi – jesteś na wakacjach z biurem podróży, możesz po prostu odpoczywać lub robić to, na co w ciągu roku nie masz czasu. Kiedy ostatni raz zdarzyło ci się zjeżdżać spiralną rurą do wody? A kiedy udało ci się zrelaksować w ciepłych bąbelkach jacuzzi? Nie żałuj sobie. Jeśli zaprosisz do zabawy swoją drugą połówkę, może być romantycznie.

Wybierz się na wycieczkę do prawdziwego Egiptu

Jeśli masz w sobie żyłkę podróżnika i lubisz odrobinę adrenaliny, możesz zaryzykować wyprawę do dzielnic, gdzie nie sięga ruch turystyczny. Być może ten biedny Egipt cię rozczaruje, ale masz niepowtarzalną okazję posmakować lokalnego folkloru.