Niewielkie lodówki cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem – są doskonałym wyborem do małych mieszkań, do domków letniskowych czy też do akademików. Jeżeli chcesz kupić taką właśnie lodówkę, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, który pomoże ci w znalezieniu odpowiedniego modelu!

Małe lodówki podblatowe pozwalają na wygodne przechowywanie jedzenia w odpowiednich warunkach – nie tylko chłodzą, ale również posiadają funkcję mrożenia. Chociaż ich pojemność nie jest spora, to jednak dla wielu są całkowicie wystarczające. Najczęściej pojemność chłodziarek w takich modelach to od około 60 do 100 litrów, z kolei zamrażarek to około 4-10 litrów.

Wolnostojąca czy do zabudowy?

Przy poszukiwaniach niewielkiej lodówki należy przede wszystkim podjąć decyzję, jak ma być ona zamontowana. Może być kupiona jako wolnostojąca – wtedy można umieścić ją pod blatem lub w innym miejscu. Drugim rozwiązaniem jest lodówka do zabudowy – wtedy jest ona montowana pod blatem i wykańczana frontem meblowym, dlatego z zewnątrz szafki nie wyglądają tak, jakby w środku była lodówka. Oczywiście, warto również sprawdzić wymiary lodówki, aby zmieściła się w wyznaczonym miejscu.

Klasa energetyczna

Mała i dobra lodówka powinna posiadać wysoką klasę energetyczną. Im jest ona wyższa, tym lodówka zużywa mniej energii. Najlepiej zdecydować się na lodówkę o klasie energetycznej A+, która jest już standardem. Wtedy korzystanie z niej nie będzie wiązane z wysokimi kosztami. Ze względu na swoją mniejszą pojemność są one tańsze w użytkowaniu od większych modeli.

Wyposażenie

Również warto sprawdzić, jakie wyposażenie posiada taka niewielka lodówka. Najlepiej, aby miała ona półki szklane, które są łatwe w czyszczeniu. Plusem będzie także pojemnik na warzywa w formie wysuwanej szuflady oraz balkoniki na drzwiach, w których można przechować słoiki i butelki. Niektóre modele posiadają również takie akcesoria jak stojak do przechowywania jajek, pojemnik na kostki do lodu, separator butelek. Plusem będzie również możliwość montażu drzwi obustronnie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą małych lodówek firmy Manta.