Wiele kobiet, decydując się na koloryzację, wybiera właśnie blond. Panie dobrze czują się w tym kolorze, ponieważ potrafi on pięknie współgrać z naszą cerą oraz dodaje jej promiennego blasku. Dzięki profesjonalnym farbom możemy uzyskać zarówno chłodne, jak i ciepłe odcienie blondu. Sprawdźmy, do jakiego typu urody pasują najlepiej.

Odcienie blondu a typ urody

Najlepiej, kiedy nowy kolor włosów współgra z naszym naturalnym, ponieważ odrosty nie są tak szybko widoczne. Blond włosy pasują do wielu typów urody – mogą go nosić zarówno Panie o chłodnej, jak i typowo ciepłej urodzie. Kluczem jest odpowiednio dopasowany odcień, który współgra z naszą karnacją i podkreśla urodę.

  • Kobiety o delikatnych rysach twarzy dobrze wyglądają w jasnych odcieniach blondu.
  • Kobiety z ciemną oprawą oczu mogą zdecydować się zarówno na jasny, jak i ciemny odcień blondu.
  • Kobiety o ciemnej karnacji dobrze wyglądają w słonecznych i ciepłych odcieniach blondu.
  • Kobiety o chłodnym typie urody dobrze wyglądają w jasnych i chłodnych oraz platynowych odcieniach blondu.

Zimny i ciepły blond – różnica

Zimny blond występuje w odcieniach platynowych, mroźnych, perłowych i popielatych. Jego ciepłe odcienie to – miodowy, złoty, miedziany i karmelowy.

Jak wybrać odpowiedni kolor?

Właściwie wybrany kolor powinien podkreślić ton naszej skóry i nadać cerze blasku. Źle dobrany sprawi, że będzie ona wydawała się matowa. Ważne jest również, aby kolorem włosów podkreślić kolor oczu. Podczas wybierania idealnego odcienia najlepiej skorzystać z porady profesjonalnego kolorysty.

Blond odcienie z koloryzacją L’Oreal Majiblond

L’Oreal proponuje nam trzy piękne odcienie blondu – czysty, chłodny i promiennie ciepły. Podczas koloryzacji możemy uzyskać perfekcyjny odcień blondu, dopasowany do każdej z nas. Dzięki farbie L’Oreal możemy rozjaśnić włosy aż do 4-5 poziomów.

Jak dbać o blond włosy?

  • Blond włosy bardzo często szybko się przesuszają. Warto pielęgnować je szamponami i odżywkami przeznaczonymi do włosów rozjaśnionych.
  • Co najmniej raz w tygodniu używajmy masek do włosów blond, najlepsze będą te z witaminą E.
  • Rozjaśniane włosy mogą łatwiej się kruszyć, dlatego regularnie powinniśmy odwiedzać fryzjera, aby podciąć końcówki.
  • Nie powinniśmy dodatkowo narażać włosów farbowanych na blond na nadmierne przesuszanie – unikajmy prostownic, lokówek i suszenia gorącym strumieniem powietrza.
  • W celu nawilżenia włosów można stosować kurację olejkami. Dobrze dobrany olejek wygładzi włosy, uelastyczni je i nabłyszczy.

Farbowanie w profesjonalnym salonie fryzjerskim

Najlepszy efekt koloryzacji włosów na blond uzyskamy w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Kolorysta doradzi nam, jaki odcień będzie idealnie do nas pasował. Dzięki odpowiedniej technice oraz specjalistycznym kosmetykom osiągniemy zamierzony kolor. Farby, które kupujemy w drogeriach niestety bardzo często niszczą nasze włosy i wypłukują się na żółto.

Farbowanie odrostów

Przy farbowanych włosach naturalne jest, że po jakimś czasie u nasady pojawiają się odrosty. Przy blondzie bardzo trudno samodzielnie pofarbować włosy tak, aby nie było widocznej różnicy kolorystycznej. Najlepiej pokryć odrosty u fryzjera, uzyskamy wtedy jednolity efekt kolorystyczny.

Razem z koloryzacją L’Oreal Majiblond na pewno odkryjesz swój idealny odcień blondu!