Pełna energii propozycja od włoskiego koncernu zachwyciła niemal od razu, chwytając za serca tych, którzy poszukują auta stworzonego do codziennej jazdy po mieście. Wygodne wnętrze, ciekawe rozwiązania w obrębie bezpieczeństwa oraz technologia – te elementy sprawiły, że MiTo ma w sobie sportową iskierkę, której warto oddać panowanie za kółkiem.

Legenda na czterech kółkach

Alfa Romeo lubi raczyć nas nieszablonowymi rozwiązaniami. Jednym z nich było produkowane od 2008 roku MiTo, które przypadło do gustu miłośnikom wygodnej, niezbyt wymagającej jazdy po mieście. Nazwa modelu powstała z połączenia dwóch pierwszych członów włoskich miast: Milano oraz Torino (Mediolanu i Turynu), w których zaprojektowano oraz wyprodukowano to zgrabne, stylowe auto. Oryginalne nadwozie nawiązuje wyglądem do filozofii Alfy Romeo, mówiącej o tym, aby samochód wyróżniał przede wszystkim nienaganny styl. Do tego wystarczyło dodać kilka nowych rozwiązań technicznych, aby MiTo mogło poruszać się zgodnie o potrzebami współczesnego kierowcy.

Piękna dekada

Do nowatorskich pomysłów można zaliczyć przede wszystkim przekładnię z suchym sprzęgłem DDCT zwiększającą komfort prowadzenia. Gratką dla kierowców lubiących wyzwania jest również system DNA, który pozwala dostosować tryb jazdy po warunków na drodze. Sprzężony z układem hamulcowym i napędowym, skrzynią biegów, sprzęgłem oraz zawieszeniem gwarantuje natychmiastową reakcję i jeszcze więcej przyjemności z jazdy.

W kolejnych latach auto przechodziło kosmetyczne zmiany, w rezultacie zaprezentując się nam jako komfortowy i nowoczesny miejski model. 10 lat wystarczyło, aby samochód mógł na stałe zagościć na naszych drogach i cieszyć swoimi pomysłami na bezproblemową jazdę.

Produkcji MiTo zaprzestano wraz z końcem lipca tego roku, natomiast zakończenie sprzedaży zaplanowano na I kwartał 2019 roku. Warto więc się pośpieszyć, aby móc cieszyć się lekką i swobodną jazdą z Alfa Romeo MiTo. Póki co koncern nie zapowiedział bowiem pojawienia się jego następcy.