W zależności od charakteru wyprawy, na Bali można spojrzeć z różnych perspektyw. Ma bowiem do zaoferowania to, co w podróży najlepsze – plaże, magiczną naturę, majestatyczne miejsca kultu oddające charakter wyspy, a dodatkowo proponuje wiele opcji aktywnego wypoczynku. To miejsce dla każdego, kto czując jego energię ciężką do opisania słowami, po powrocie ma ochotę wrócić choćby zaraz…

Aktywnie na Bali

Próbowałeś kiedyś nietypowej wspinaczki na szczyty wulkanów? Choć brzmi jak możliwość uprawiania ekstremalnego sportu, jest jednym z ciekawszych przeżyć, którego można doświadczyć na wyspie. Trekking rozpoczyna się jeszcze w nocy, aby wraz ze wschodzącym słońcem powitać Bali z wysokości 1717 m n.p.m. Niesamowity widok na wulkan Agung, będący najwyższym szczytem na wyspie, światła pochodzące z położonych w dole miejscowości i gęste chmury, tworzą całą magię, dzięki której uczestnicy wyprawy przyznają, że jest to zdecydowanie obowiązkowa wycieczka. Bali (http://www.um24.pl/zwiedzanie-wypoczynek/bali) kusi na każdym kroku, aby spróbować czegoś po raz pierwszy lub kontynuować przygodę, jeśli miało się już ku temu okazję w innych miejscach na świecie. Wartym rozważenia punktem podróży, który warto rozważyć w swoich podróżniczych planach jest rejs katamaranem na wyspy Nusa Lembongan oraz Nusa Penida. Oba miejsce położone na południe od Bali oferują wspaniałe warunki do nurkowania, snorkelingu, a przy tym podziwiania podwodnej fauny i flory, której zróżnicowanie jest tutaj wyjątkowo atrakcyjne. Osobom, które z różnych przyczyn obawiają się tego typu sportów wodnych, spodoba się możliwość przepłynięcia łodzią ze szklanym dnem. Kontrast, który tworzą namorzynowe lasy, w połączeniu z niewysokimi klifami i pięknym lazurem, w którym odbijają się promienie słoneczne, tworzy niesamowity spektakl barw.

Balijskie miejsca kultu

Wznosząca się na skale XVI-wieczna świątynia Tanah Lot jest jednym z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych obiektów w tej części świata. Jej nazwa oznaczająca „ziemię na morzu”, ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości – w trakcie przypływu jest zupełnie oddalona od lądu. Jeden z najbardziej spektakularnych zachodów słońca na wyspie, który można podziwiać w tym miejscu, sprawia, że jest to niezwykle oblegana przez podróżujących z całego świata wycieczka. Bali w całości związane z kultem religijnym oferuje ponadto możliwość zwiedzania wielu innych obiektów związanych z religią. Ten położony na zboczach wulkanu Gunung Agung – hinduistyczny kompleks świątyń Pura Besakih położony jest w otoczeniu niesamowitego krajobrazu. Położone na licznych tarasach, udostępnione turystom jedynie z zewnątrz, dają sporą lekcję na temat balijskiej kultury. Warto wybrać się tutaj w okresie ceremonii, aby pokontemplować i podejrzeć świętość tego miejsca wraz z lokalną ludnością.

W kontakcie z naturą

Zmierzamy do ostatniej grupy atrakcji, które powinna obejmować w swym planie każda wycieczka. Bali to przede wszystkim kontakt z naturą. Mieszkańcy wyspy wierzą, że kontakt z nią daje poczucie bezpieczeństwa, wzmacnia i sprawia, że człowiek może czuć się w pełni szczęśliwy. Wśród tego typu atrakcji wyróżnić można między innymi Małpi Las w miejscowości Ubud, który słynie z zamieszkujących ten teren makaków. Tym, którzy podróżują po całej wyspie warto polecić – wodospady Sekumpul na północy.